Müşteri Yorumu

7 Aralık 2019
Black Friday kampanyaları ile uyguna geliyordu.
Bu set 447TL, 2li renkli e27 ampuller 390TL, 2metre ledler 280TL, 1 metre led uzatmalar 89TL ye geliyordu. Toplamda 3200 liralık hue siparişi verdik. Ama sonuç iade.
3200 lira nere verdik derseniz 4 renkli, 3 sarı-beyaz ampul, 20 metre led. Ki bu evin tamamı değil.

Tam olmamış bir sistem gereksiz pahalı olması nedeniyle iadeye karar verdik.
Öncelikle kablosuz haberleşme işi sıkıntılı. 160 m2 evde arka odadan çekmiyor. Holdeki ampullerde elektrik olduğu zaman bu ampuller üzerinden sinyal atlayarak arka odaya ulaşabiliyor. Fakat burada gecikme oluyor.

Telefondan 2 ışık ayarlayacağız diye anahtarla açma kapatma konforundan oluyorsunuz. Sistemin çalışması için anahtarlarınız hep açık kalması gerekiyor. Yada bu konfordan olmamak için anahtarları zigbee uyumlu anahtarlarla değiştirmek gerekiyor. Hue dimmer alsanız 200 TL. Hue Tap Anahtar alsanız 280TL, evdeki anahtarlar gibi orijinal bişey olsun derseniz Eltako marka anahtar 320TL. Unutmadan şunu da söyleyeyim bu anahtardan renk değişimi yapamıyorsunuz. Sadece aç kapa belki dimmer.

Ampullerde 7/24 elektrik olması ne kadar güvenilir bir sistem onu bilmiyorum. Ama az birşey de olsa bu ampuller 7/24 elektrik çekiyor.

Kablosuz bir sistem yapılana kadar powerline benzeri elektrik kablosu üzerinden haberleşen bir sistem düşünülse daha mantıklı olurdu. Bu kablosuz işi olmamış.
Bir kişi bunu faydalı buldu
0Görüş Kötüye kullanımı bildir Kalıcı Bağlantı

Ürün Bilgileri

5 yıldız üzerinden 4,5
4,5 / 5 yıldız
34 müşteri oyu