Müşteri Yorumu

11 Ocak 2019
Öncelikle bu yorumu atabilmek için önceden 20 gün kullanmak istedim ;

İlk olarak kulağınıza takar takmaz Sennheiser sürücülerinin sağladığı kristal berraklığın daki mid bassları ve cam gibi ses kalitesini farkediyorsunuz. Şarkıdaki enstrümanlar tek tek kafanızda canlanıyor ve çok ciddiyim müziği iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Daha üst segment kulaklıklar da deneme şansım oldu , bass dan kazanırken tizden kaybediyorsun veya tizden kazanırken bass dan kaybediyorsun ama mutlaka bir yerden fedakarlık etmeniz gerekli ve Kulaklığa göre şarkı seçmek zorundasınız.

Sennheiser da böyle bir durum yaşamadım ,çaldığınız müzik her ne ise şarkıyı olduğu gibi kayıpsız şekilde net bir ses alıyorsunuz. Sesi ne kadar açarsanız açın son seste bile şarkıda bozulma olmuyor. Bass lar vokalin , yada vokal bass ın önüne geçmiyor.

Kullanım alanı çok geniş. MacBook Pro da , telefonda görüşme yaparken , spor yaparken , tablet de pubg oynarken bazen de evdekiler uyuyunca ses olmasın diye playstationa bağlayıp kullandım. Oyunda ses kasarken harika iş çıkarıyor ama oyunda mikrofon kullanacaksanız dışarıdaki ortam sesini de alıyor haberiniz olsun.

Ergonomi konusuna gelecek olursak ;

Büyük görünüşüne aldanmayın saatlerce kafamda kaldı en ufak rahatsızlık duymadım. Hafızalı pad leri kafanızın şeklini alacak ve üstünüzde kulaklık oldugunu unutucaksınız bir süre sonra. Izolasyon konusunda unutmamak gerek , kulağı çok iyi çevrelediğinden kendi sesinizi bile zor duyacaksınız. Dışarıdaki sesi başarılı şekilde izole ediyor.

Pil;
Ses şiddeti %60-90 arasında kullandım şarjı 18-19 saat gitti. Ortalama haftada bir şarj ettim. ''Şarjı yokken kablolu da kullanma seçeceği var ''

Fiyat konusuna gelecek olursak ;
Arkadaşım da denedikten sonra 1000 TL yi gözden çıkarmıştım ama Amazon sayesinde çok uygun bir fiyata aldım. Arada fiyatı yükselip düşebiliyor . Bu arada Gidip Beats alacağınıza hiç düşünmeden bunu alın. Beats ile bu karşılaştırılamaz bile.

Not : Diğer yorumlarda sesi az geliyor vs. diyenler olmuş. Şunu açıklığa kavuşturalım ;

Sesin az yada çok gelmesi , kaliteli veya bozuk gelmesi , bass'in az olması veya çok olması tüm bu etkenler doğrudan
'' çaldığız müziğin sıkıştırılma türü ve formatı, müziği oynattığınız uygulamanın aktarım hız ve kalitesi , aktardığınız cihazın ses kartı ve dinlediğiniz kulaklığın sürücüleri izalosyonu kablolu kablosuz olması, kullandığınız cihazın ve kulaklığın aptx desteği olup olmaması vs. ile alakalıdır.

Aptx desteği (ÖNEMLİ) ;

Dünyanın en iyi kablosuz kulaklığını da kullansanız marka modeli ne olursa olsun , kablosuz olduğu için ses de illaki kayıplar olur. Bunun önüne geçmek ve kayıpsız ses çin '' Aptx audio Codec '' ses kodlama argoritması geliştirilmiştir. Bu teknolojiyi kullanabilmeniz için kulaklığınız ve sesi kulaklığa aktardığınız cihazın Aptx desteklemesi gerekli.

Mesela ben MacBook Pro da da kablosuz Aptx aktarım kalitesinde müzik dinlemek için bilgisayarımın ses kartına ''Audio Codec 10.01'' eklentisini indirdim. Ayarlardan ses kodlama seçeceğini Aptx olarak güncelledim Bu işlemi yaptıktan sonra kulaklığımda ne dinlersem dinleyeyim safari üzerinden Youtube da müzik açsam bile ses seviyesini %60-70 üstüne çıkmak istemedim çünkü ses gücü ve berraklığı radikal şekilde arttı. Özellikle flac uzantılı müzikleri dinlerken her bir müzik en az (150 -250 mb ) Hifi kalitesinde , kulaklarınıza inanamıyorsunuz. Yok böyle bişey.... Hem Aptx aktarım kalitesi , hemde Hifi kalitesinde ses dinleyerek kulaklığı %100 performans kullanma deneyimi ediniyorsunuz.

Aynı deneyimi telefonda edinmek isterseniz artık çoğu telefon artık hazır Aptx çıkışı ile geliyor , iPhone hariç ama Spotify da dinlemeniz de hatrı sayılır etki ediyor. Sadece aktarım kalitesini yüksek yapmanız yeterli.Eğer bütçeniz müsaitse Spotify yerine Tidal üzerinden direk H-ifi müzik dinlemeniz yine kulaklığı %100 performans kullanmak demek.
Kendim için konuşacak olursak Eğer dışarıdaysam iPhone ve Spotify da %80-90, note 9 da Spotify ile %60-65 ses şiddeti yeterince doyuruyor.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
90 kişi bunu faydalı buldu
0Görüş Kötüye kullanımı bildir Kalıcı Bağlantı

Ürün Bilgileri

5 yıldız üzerinden 4,4
4,4 / 5 yıldız
89 müşteri oyu