Para İadeleri Hakkında

Bir ürünü iade ettiğinizde, para iadenizin nasıl yapılacağı ürünün sizde ne kadar kaldığına ve ürünün nasıl satın alındığına göre değişiklik gösterebilir.

Not: Bu sayfadaki tüm bilgiler yalnızca Amazon'dan satın alınan veya Amazon tarafından gönderilen ürünlerle ilgilidir. Lütfen Amazon Pazaryerinden satın alınan ve satıcı tarafından size gönderilen ürünleri Amazon'a iade etmeyin.

Para İadeleri Ne Kadar Sürer?

Para iadeleri, tercihinize göre, ürünü satın alırken kullandığınız ödeme yöntemine (örneğin kredi kartı) yapılır veya Hediye Kartı Bakiyesi olarak Amazon hesabınıza tanımlanır. Para iade sürecinin başlaması için iade edeceğiniz ürünü önce bize geri göndermeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

İade ürün depomuza ulaştıktan sonra, para iadesinin hesabınıza yansıması ürünü satın alırken kullandığınız ödeme aracına (kredi kartı, ön ödemeli kredi kartı vb.) ve para iadesinin nereye yapılacağına göre (kredi kartına iade, hediye bakiyesi olarak iade) değişir. Bu süre Hediye Kartı bakiyesi olarak yapılan iadelerde kısalmaktadır. Farklı ödeme yöntemleri için iade sürelerini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

COVID-19 ile ilgili sürekli olarak yaşanan değişiklikler nedeniyle para iadelerinin yapılması 14 güne kadar uzayabilir.

Ödeme Aracı Para İade Yöntemi Para İade Süresi (iade ürün depomuza ulaştıktan sonra)
Kredi Kartı Kredi Kartı 7-10 gün
Kredi Kartı Hediye Kartı Bakiyesi Hemen
Uluslararası Banka Kartı Uluslararası Banka Kartı 7 gün
Promosyon Çeki Para İadesi Yapılmaz Geçerli değil
Ön Ödemeli Kredi Kartı Ön Ödemeli Kredi Kartı 7 gün

Not: Banka ve kredi kartlarına yapılacak para iadelerinde bazı Türk bankalarının para iadesini banka hesabınıza aktarmaları daha uzun sürebilir.

İade kargo gönderim ücretini geri alabilecek miyim?

İade gönderim ücretinin geri alınması hakkında daha fazla bilgi almak için İade Masrafları ve Ücretsiz İade Kargo Hakkında sayfasını ziyaret edin.

Amazon tarafından satılan ürünler için iade masraflarınız karşılanacaktır. Aşağıdaki durumlarda iade kargo ücreti için para iadesi alırsınız:

  • Yanlış, hasarlı veya kusurlu bir ürün aldıysanız ve bu ürünü bize iade ediyorsanız,
  • Ürünü 14 günlük kanuni cayma hakkı kapsamında iade ediyorsanız. Detaylı bilgi için Amazon.com.tr Kullanım ve Satış Şartları sayfasını inceleyebilirsiniz.
  • 30 günlük isteğe bağlı iade garantisi kapsamında moda ürünleri iade ediyorsanız.

Not: Birden fazla ürün içeren bir siparişin yalnızca bir kısmını iade ediyorsanız, orijinal kargo ücretini iade edeceğiz.

Hesabım bölümündeki sipariş özeti sayfasından para iadenizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

Para iadeniz Hesabım bölümünde görünmüyorsa ve ödeme aracınızın işlem süresi geçtiyse size daha fazla yardımcı olabilmemiz için bizimle iletişime geçin.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.