Makbuz veya Fatura Yazdırma

Siparişiniz için bir fatura yazdırmak istiyorsanız sipariş kargoya verildikten sonra Hesabım sayfanıza gidin.

Siparişiniz gönderildiğinde faturanızın yazdırılabilir bir kopyasına veya sipariş özetine Hesabımsayfasından erişebilirsiniz. İşlemin faturanızda görünmesi 72 saat kadar sürebilir.

Fatura nüshasını veya sipariş özetini yazdırmak için:

 1. Siparişlerim sayfasına gidin.
 2. Faturasını veya sipariş özetini yazdırmak veya indirmek istediğiniz siparişi bulun ve Fatura’yı seçin.
  İpucu: Siparişi bulamıyorsanız Tarih seçeneğinden farklı bir zaman aralığı seçin ve Git seçeneğini belirleyin.
 3. Açılır menüde sipariş türünüze bağlı olarak görüntülenen seçeneklerden birini belirleyin:
  • Siparişinizin faturası varsa KDV Dahil Fatura seçeneğini görürsünüz. Daima teslimat başına fatura oluşturulduğu için siparişinizin birden fazla faturası olabilir. Faturanızın yanı sıra sipariş özetinizi yazdırmak için Sipariş Özetini Yazdır’ı seçebilirsiniz.
  • Siparişinizin faturası yoksa Yazdırılabilir Sipariş Özeti ile sadece sipariş özetini yazdırabilirsiniz. Marketplace satıcısına verdiğiniz siparişin faturası yoksa ve fatura talebinde bulunmak istiyorsanız Fatura Talebi’ne tıklayın.
 4. Fatura ve/veya sipariş özetinizi yazdırabilir veya PDF formatında bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Faturanızı göremiyor musunuz?

Faturanızı aşağıdaki nedenlerle göremeyebilirsiniz:

 • Ürününüz henüz kargoya verilmemiş olabilir. Ürünün teslim edilmesini bekleyin ve Siparişlerim > Fatura bölümünü tekrar kontrol edin. Hala göremiyorsanız müşteri hizmetleriyle iletişime geçin.
 • Ürünü bir Amazon Marketplace satıcısından aldıysanız faturanız Siparişlerim > Fatura bölümünde görüntülenmez. Satıcıdan faturayı istemek için Fatura Talebi seçeneğini belirleyin. Bir sonraki ekranda, satıcıya bir mesaj yazarak fatura isteğinizi gönderin.

IMEI numaramı nerede bulabilirim?

Cep telefonu faturalarında IMEI numarası yoktur. Satın aldığınız telefonun IMEI numarası, seri numarasıyla birlikte cihazın orijinal kutusunda bulunur. Telefonunuzun IMEI numarasını telefonunuzun arama ekranına * # 06 # yazıp arama düğmesine basarak öğrenebilirsiniz.

Faturamı ne zaman görebilirim?

Siparişiniz teslim edildikten sonra satın aldığınız ürünün / ürünlerin faturasına veya sipariş özetine Siparişlerim sayfasından ulaşabilir ve yine buradan yazdırabilirsiniz. İşlemin faturanızda görünmesi 72 saat kadar sürebilir.

Faturamı nasıl bulabilirim ve yazdırabilirim?

Amazon, Marketplace satıcılarından yapılan alışverişlere doğrudan dahil değildir. Marketplace satıcılarından yapılan alışverişleri hesabınızda göremezsiniz.

 • Siparişi bir Marketplace satıcısından verdiyseniz:

  Marketplace satıcısı ürünün faturasını gönderecektir. Ürünle birlikte fatura gönderilmemişse Siparişlerim sayfasında Fatura Talebi seçeneğini belirleyin ve satıcıya bir mesaj göndererek satıcıdan faturanızı isteyin.

 • Siparişi doğrudan Amazon’dan verdiyseniz:

  FaturanızıSiparişlerim sayfasında bulabilirsiniz. İlgili siparişi bulun. Fatura seçeneğine tıklayarak faturanızı PDF dosyası olarak indirin veya yazdırın.

Yazdırılabilir sipariş özeti fatura yerine geçer mi?

Hayır, yazdırılabilir fatura özeti garanti işlemlerinde fatura yerine geçmez. Garanti işlemleri için ürünün orijinal faturasını saklamanız gerekir.

Amazon.com.tr kurumsal müşterilere hizmet veriyor mu?

Satışlarımız yalnızca tüketici müşterilere özeldir ve sistemimiz şu anda kurumsal müşteriler satışı desteklememektedir. Bu nedenle Amazon.com.tr web sitesinden alışveriş yaparken kurumsal bilgilerin ödeme aracı adresi olarak girilmesi mümkün değildir.

Vergi numaramı faturamda kullanabilir miyim?

Faturalara yalnızca nihai tüketicilere yönelik olarak düzenlendiğinden vergi numaranızı kullanamazsınız.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.