Daha fazla çözüm bulun

Sipariş Ettiğiniz Ürünlerin İadesi

Amazon.com.tr üzerinden satılan pek çok ürünü iade edebilirsiniz. Bir ürünü iade ederken Satıcıya, ürüne veya iade nedenine bağlı olarak farklı iade seçenekleri görebilirsiniz.

Sipariş ettiğiniz ürünleri iade etmek için lütfen şu sayfayı ziyaret edin:

Sipariş ettiğiniz bir ürünü iade etmek için:
 1. Çevrimiçi İade Destek Merkezi’ne gidin. İade etmek istediğiniz siparişi bulun ve Ürünleri İade Et'e tıklayın. Aradığınız siparişi bulamıyorsanız açılır menüden başka bir seçim yapın.
 2. İade etmek istediğiniz ürünleri seçin.
 3. Ürün miktarını girin, İade nedeni menüsünden seçim yapın. Dilerseniz Ayrıntılar kutusuna yorumlarınızı yazabilirsiniz.
 4. Devam etmek için:
  • Ürün Amazon.com.tr tarafından satılıyorsa, para iadenizin nereye yapılmasını istediğinizi seçin (para iadeniz, Amazon hesabınıza hediye kartı bakiyesi olarak veya siparişi verirken kullandığınız kartınıza iade edilebilir) ve Devam Et’e tıklayın.
  • Ürün, Pazaryeri Satıcısı tarafından satılıyorsa; Onay için Gönder’e tıklayın.

   Not: Bazı Satıcıların iade talebinizi incelemesi gerekebilir. Satıcı talebi inceledikten sonra, size ürünü nasıl iade etmeniz gerektiğini anlatan bir e-posta gönderir. İki iş günü içinde satıcıdan yanıt alamazsanız A'dan Z'ye Garanti talebi gönderebilirsiniz. Daha fazla bilgi için A'dan Z'ye Garanti Hakkında .

 5. Ürününüzü iade etmenin iki yolu vardır. Tercih ettiğiniz iade yöntemini seçin ve İade Onayla’ya tıklayın.
  • Anlaşmalı Kargo Gönderi Koduyla İade (ücretsiz): Anlaşmalı kargo şirketi için İade Gönderi Kodunuzu oluşturun. Bu kodun aktif hale gelmesi teknik olarak 2 saati bulabilir ve kodun geçerliliği oluşturulduğu tarih itibariyle 7 gündür.
  • Gönderim ve Ödemeyi Ben Yapacağım (ücretli): Ürünü anlaşmalı kargo şirketi dışında başka bir kargo şirketiyle iade etmeyi de tercih edebilirsiniz. Bu durumda, doğacak ücretlerin yalnızca 4,5 TL tutarı Amazon hesabınıza hediye kartı bakiyesi olarak iade edilir. Hediye kartı bakiyenizi Hesabım sayfanızda görebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için Hediye Kartı Bakiyenizi Kullanma Yardım sayfasına bakabilirsiniz.
 6. İadenizin veya para iadenizin son durumunu Hesabım sayfanızdaki Siparişlerim bölümüne tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Not:

 • İade gönderi kodu sadece ilgili iade işlemi için geçerlidir. Para iadesinin doğru yapılabilmesi için yalnızca iadesine izin verilen ürünleri pakete ekleyin.
 • Elektronik aletleri veya cihazları iade etmeden önce içerisinde bulunan tüm kişisel verileri kaldırın ya da silin.
 • İade gönderi kodu kullanmanıza rağmen iade gönderiniz belirli bir ürün nedeniyle ücretliyse, iade gönderim ücretini para iadenizden düşebiliriz. Para iadeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Para İadeleri Hakkında adlı yardım sayfamızı ziyaret edin.
 • Birden fazla siparişle gönderilen ürünleri iade edemezsiniz.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.