Para İadem Nerede?

Beklediğiniz bir para iadesini çeşitli nedenlerden dolayı alamamış olabilirsiniz: Lütfen ilk önce siparişinizin ayrıntılarını kontrol edin.

Not: Bu sayfadaki tüm bilgiler yalnızca Amazon'dan satın alınan veya Amazon tarafından gönderilen ürünlerle ilgilidir. Lütfen Amazon Pazaryerinden satın alınan ve satıcı tarafından size gönderilen ürünleri Amazon'a iade etmeyin.

Siparişlerim altında para iadesi almayı beklediğiniz siparişe gidin ve İade/para iadesi durumunu göster seçeneğine tıklayın.

  • Para iadenizi henüz almadıysanız, lütfen iade ürün(ler) bize ulaşana kadar bekleyin. Para iadesi işleminizi tamamladıktan sonra sizi bilgilendireceğiz. Para iade sürecinin başlaması için iade edeceğiniz ürünü önce bize geri göndermeniz gerektiğini lütfen unutmayın. İade ürün depomuza ulaştıktan sonra, para iadesinin hesabınıza yansıması ürünü satın alırken kullandığınız ödeme aracına (kredi kartı, ön ödemeli kredi kartı vb.) ve seçtiğiniz para iade yöntemine (kredi kartına iade, hediye bakiyesi olarak iade vb.) göre değişir. Ayrıntılar için lütfen Para İadeleri Hakkında sayfasını ziyaret edin.
  • Para iadeniz gerçekleştiyse lütfen ilk önce şunları kontrol edin:
    • Lütfen iade için seçtiğiniz para iade yöntemini (Örn: İadenizi hediye kartı bakiyesi olarak mı yoksa kredi kartına iade olarak mı seçtiniz?) kontrol edin. İade işlemi sırasında hediye kartı bakiyesi olarak para iadesi talep etmiş olabilirsiniz.
    • Para iadenizi başka bir ödeme kartına ait hesap özetinden kontrol etmiş olabilirsiniz. Lütfen para iadelerinin ilgili siparişinizdeki ödeme işlemi için kullandığınız ödeme aracına aktarıldığını unutmayın. Bu ödeme aracını Siparişlerim bölümünde ilgili siparişe ait sipariş ayrıntılarının altında görebilirsiniz.
    • Lütfen para iadesi için kullanılan ödeme yönteminin geçerli olup olmadığını kontrol edin. Ödeme yönteminizin süresi dolduysa, lütfen Devre Dışı Bırakılan Ödeme Araçları İçin Para İadeleri Yardım sayfasına göz atın.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.