Tehlikeli Madde İçeren Ürünlerin İadesi

Yanıcı, basınçlı, aşındırıcı, çevreye zararlı, tahriş edici veya zararlı içeriğe sahip tüm ürünler "Tehlikeli madde" olarak sınıflandırılır. Bu ürünler Türkiye'de tehlikeli ürün olarak sınıflandırılmaktadır.

Bu, Tehlikeli maddelerin ticari olarak taşınmasının diğer ürünlere kıyasla daha fazla risk içerdiği anlamına gelir. Amazon tarafından satılan ürün miktarının sınırlı olması nedeniyle taşıma sırasında nispeten daha az bir risk bulunsa da, kargo şirketlerimiz ve Depolarımızın taşıma sırasında belirli kurallara uyması gerekir. Söz konusu ürünleri Amazon'a iade etmek istiyorsanız aşağıda belirtilen kurallara uymalısınız.

Bu ürünleri iade ederken yalnızca Çevrimiçi İade Destek Merkezimizi kullanın. Tehlikeli maddeyi Türkiye dışında bir yerden iade ediyorsanız iade işleminizle ilgili olarak yardım almak için bizimle iletişime geçmeniz istenebilir.

Aşağıda uymanız gereken kurallar bulunmaktadır.

Paketleme

Ürünü bize gönderirken mümkünse orijinal Amazon paketini kullanın. Bu paket zaten uyulması gereken etiketleme ve paketleme biçimine göre hazırlanmıştır. Amazon paketiniz zarar gördüyse ürünü bize gönderirken lütfen yeniden paketleyin. Lityum piller dahil olmak üzere içinde pil bulunan ürünler için kullanılan paketin dayanıklı ve sert olduğundan emin olun. Ürünü dış ambalaj içinde sabit duracak ve kazayla açılmayacak şekilde yerleştirin. Sıvı, aerosol ve dökülmeye yatkın diğer maddelerin bulunduğu kapların sıkıca kapatıldığından ve sızıntı yapmadıklarından emin olun. Kapları dik duracak şekilde kutuya koyun ve hareket etmemelerini sağlayın. Kutu içindeki ürünün etrafında boşluk kalmaması için Amazon'un verdiği dolgu malzemelerini veya birkaç parça gazete kullanın.

Birden fazla Tehlikeli maddeyi uygun bir şekilde iade etmek için her pakete yalnızca bir ürün koymalısınız.

Çevrimiçi İade Destek Merkezi'ne gidip her ürün için bir iade gönderi kodu oluşturmanız gerekir.

Etiketleme

Yukarıda belirtilen şekilde ürünü orijinal paketinde iade ediyorsanız yeni bir etiket kullanmanız gerekmez. Lütfen etiketin okunup okunmadığını kontrol edin, şu şekilde gözükmesi gerekir:

Etiket, bu işaretlerden birini içermiyorsa Çevrimiçi İade Destek Merkezi tarafından sağlanan başka bir etiketi yazdırın; bunu kesip çıkartın ve paketinize yapıştırın.

Kargo Şirketi

Çevrimiçi İade Destek Merkezimiz iadenizde kullanmak üzere e-postanıza bir iade kodu gönderir. Bu iade kodunu kargo şirketi ile paylaşarak iade işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Lütfen Çevrimiçi Destek Merkezi tarafından tavsiye edilenler dışında alternatif iade yöntemleri kullanmayın.

Hasarlı Tehlikeli Madde

Hasarlı bir tehlikeli madde aldığınızda lütfen kullanmayın ve ürün üzerinde bulunan talimatları uygulayın.

Aralarında zarar görmüş lityum pillerin de bulunduğu hasarlı Tehlikeli maddeler iade edilemez ve bir geri dönüşüm merkezinde elden çıkarılması gerekir. İade etmek istediğiniz üründe zarar görmüş lityum pil bulunuyorsa lütfen iade etmeden önce pilleri üründen çıkarın. Pili olmayan ürün iade edilebilir. Zarar gören pili çıkartamıyorsanız veya ürünün kendisi zarar gören lityum pil ise lütfen ürünü en yakın geri dönüşüm merkezine teslim edin. Geri dönüşüm merkezleri ve diğer adımlar konusunda daha fazla bilgi edinmek için lütfen müşteri hizmetleriyle iletişime geçin. Amazon'un söz konusu elden çıkarma işlemi ile ilgili bir kanıt talep edebileceğini unutmayın, bu yüzden lütfen geri dönüşüm merkezinden uygun bir belge aldığınızdan emin olun.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.