Moda Ürünlerinde Ücretsiz İadeler Hakkında

Amazon.com.tr, giysi ve ayakkabı dahil bazı ürünlerde ücretsiz iade sunar. Ürünün ücretsiz iade için uygun olduğunu onaylamak için fiyatın yanında "Ücretsiz İade" yazıp yazmadığına bakın.

Kapsam dahilindeki ürünleriniz için Ücretsiz İade’den yararlanmak için:

 • Ücretsiz iade seçeneğinden yararlanmak için minimum satın alma şartı yoktur.
 • Alışverişinizden memnun kalmadıysanız iade prensibimize uygun olarak ödediğiniz tutarın tamamını geri almak için kapsam dahilindeki ürünleri orijinal paketinde, yeni ve giyilmemiş durumda teslim aldıktan sonra 30 gün içinde iade edin. Siparişinizi 14 gün iptal süresi içinde iade ettiyseniz size orijinal teslimat ücretlerini de iade ediyoruz. Satın aldıktan sonraki 15-30 gün içinde de iade kabul ediyoruz ancak size yanlış, kusurlu veya hasarlı bir ürün göndermediğimiz sürece ürünlerin orijinal teslimat ve iade ücretlerini iade etmediğimizi lütfen unutmayın. İadeler hakkında daha fazla bilgi için lütfen Pazaryeri İadeleri ve Para İadeleri Hakkında ve Yasal Haklarınız sayfalarını inceleyin.
 • Her ürünü aldığınız koşullarda ürün paketi ve orijinallik sertifikaları ile birlikte iade etmeniz gerektiğini unutmayın. Ürünler, kullanılmamış, hasar görmemiş ve eksiksiz olarak iade edilmelidir. Orijinal belgeleriyle birlikte iade edilmeyen ürünler reddedilir. Tadilat yapılmış, hasarlı ya da üzerinde başka herhangi bir değişiklik yapılmış hiçbir ürünün iadesi kabul edilmez.

Para iademi ne zaman alırım?

Not: Bize elle teslim edilen ürünlerde iade kabul edemiyoruz.

Moda Ürünlerinde Ücretsiz İade

Satın alımınızın ücretsiz iade teslimatı için uygun olup olmadığını kontrol etmek için lütfen aşağıdaki hüküm ve koşulları gözden geçirin:

 • Müşterilere tüm tekstil ürünleri (giysi ve ayakkabı) için 30 Gün içinde ücretsiz iade sunulur. Ücretsiz İade, yalnızca Perakende ürünleri için geçerlidir. Gönderimi başka satıcılar tarafından yapılan aynı ürünler için geçerli değildir. Hakkında daha fazla bilgi alın: Amazon tarafından satılan ürünler için para iadeleri ve Pazaryeri satıcısı tarafından satılan ürünler için para iadeleri
 • Ücretsiz iade olanağından yararlanabilmek için minimum satın alma tutarı uygulanmaz.
 • Ücretsiz iadeden yararlanabilmek için; İade Politikamız gereğince tam para iadesi, ürünlerin yeni ve giyilmemiş durumda ve orijinal paketinde olması şartıyla yapılır.
 • Ürünün tamamı, ürün ambalajı ve orijinallik sertifikaları ile iade edilmelidir.
 • Orijinal belgelerle iade edilmeyen ürünler reddedilir. Lütfen İade Politikalarımız Hakkında sayfasına bakın.
 • Değiştirilmiş, hasarlı veya başka şekilde değiştirilmiş hiçbir bir ürün için para iadesi kabul edilmez.
 • Ürünü anlaşmalı kargo haricinde bir firma ile de iade edebilirsiniz. Ürünleri kendiniz göndermeyi tercih ederseniz, takip edilebilir bir gönderim yöntemiyle iade etmeniz gerekir. Böyle bir durumda, ürün depomuza ulaştıktan sonra, hesabınıza Amazon.com.tr’de kullanabileceğiniz en fazla 4,50 TL tutarında bir Hediye Kartı tanımlanır. Hediye Kartının kullanım koşullarını Amazon Hediye Kartı Hüküm ve Koşulları sayfasında görebilirsiniz.
 • Amazon, iadenizi işleme alır ve kapsam dahilindeki iade ürünleriniz Amazon’a ulaştıktan sonra, iade gönderim maliyeti için kesinti yapmadan, ödediğiniz tutarın tamamı için para iadesi yapar.
 • Ücretsiz İade kapsamında olmayan ürünlerinizi ücretsiz iade ürünlerle birlikte iade ederseniz Amazon, Amazon'un genel iade politikasının kapsamına girmeyen ürünlerin teslimat ücretlerini size iade edilecek tutardan düşebilir. Ayrıca bazı özel ürün, sipariş veya paketleme ücretleri de alınabilir. İade ve Değiştirme Masrafları Hakkında sayfasındaki ayrıntılara bakın.

Pazaryeri Satıcısı tarafından gönderilen bir ürünü iade etmek istiyorsanız lütfen Satıcı ile iletişime geçin. Pazaryeri İadeleri ve Para İadeleri Hakkında daha fazla bilgi edinin

Amazon.com.tr Perakende tarafından size gönderilen bir ürünü iade etmek istiyorsanız lütfen şu konuda daha fazla bilgi alın: Amazon tarafından satılan ürünler için para iadeleri Lütfen Yasal Haklarınızı da kontrol edin.

İade kargosu ne zaman ücretsiz olur?

Hangi ürünlerin iade edilebilir olduğunu görmek için tıklayın

İadeniz şu durumlarda ücretsizdir:


 1. Yanlış, hasarlı veya kusurlu bir ürün teslim aldıysanız.
 2. Cayma hakkına tabi bir ürünün satın alma işlemini, sizin veya sizin belirlediğiniz üçüncü kişi tarafından ürünün teslim alındığı günden itibaren 14 gün içinde iptal ettiyseniz. Cayma hakkıyla ilgili ayrıntıları Amazon.com.tr Kullanım ve Satış Koşullarımızda bulabilirsiniz.
 3. 30 günlük iade garantisi kapsamında giysi, ayakkabı ve çantaları iade edecekseniz.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.