Daha fazla çözüm bulun

Faturalar Hakkında

Faturalar hakkındaki bilgileri burada bulabilirsiniz.

Faturanız nerede bulunur?

Amazon sadece hesap sahibi adına fatura düzenleyebilmektedir. Satışlarımız yalnızca nihai bireysel tüketicilere yönelik olup, sistemimiz şu an için kurumsal müşterilere yönelik satışları desteklememektedir.

Gönderilen siparişlerin elektronik faturası Hesabım bölümü altında yer alır. Siparişiniz gönderildikten sonra faturayı indirip çıktısını alabilirsiniz.

Faturaya ihtiyacınız varsa lütfen Fatura Yazdırma adlı yardım sayfamıza gidin.

Aşağıdaki durumlarda faturanın çıktısını alamazsınız:

  • Henüz gönderilmemiş siparişler
  • Pazaryeri satıcılarından (üçüncü taraf satıcılar) verdiğiniz siparişler
  • "Amazon Lojistik" işaretli siparişler. Bir faturaya ihtiyacınız varsa, bunun için doğrudan üçüncü taraf satıcıyla iletişime geçmeniz gerekir.

Pazaryeri üzerinden verilen siparişler

Amazon, üçüncü taraf satıcı adına fatura sağlayamaz. Faturaya ihtiyacınız varsa ve bir Pazaryeri siparişi söz konusu ise lütfen üçüncü taraf satıcıyla iletişime geçin.

Amazon Lojistik Siparişleri

Faturaya ihtiyacınız varsa ve fatura Hesabım bölümünde mevcut değilse, lütfen üçüncü taraf satıcıyla iletişime geçin.

Amazon tarafından satılan ürünler

Satıcının Amazon olduğu bir ürün için vermiş olduğunuz siparişin faturası gerekiyorsa (Pazaryeri siparişlerinin bu kapsamda sayılmadığını hatırlatmak isteriz), Hesabım bölümüne giderek faturanızın çıktısını alabilirsiniz. Fatura yazdırma konusunda daha fazla bilgi için lütfen ilgili yardım sayfamızı ziyaret edin.

Faturada görünmesini istediğim adresi nerede belirtmeliyim? (Sadece Amazon tarafından satılan ürünler için geçerlidir)

Bireysel müşteri olarak faturanızda görünmesini istediğiniz adres, Hesabım sayfasındaki Vergi Mükellefi ve Fatura Bilgileri alanında belirttiğiniz bilgilerden alınacaktır. Bu alanın doldurulması zorunlu değildir. Ancak bu durumda fatura adresiniz, sipariş verirken ödeme aracını seçtikten sonra görüntülenen "Ekstre (Ödeme Aracı) Adresi" alanında belirteceğiniz adres ile oluşturulacak ve TC Kimlik Numaranız (111111111) şeklinde gösterilecektir.

Önemli:
Faturalar, siparişiniz gönderildikten sonra sistem tarafından otomatik olarak oluşturulur. Fatura oluşturulduktan sonra üzerinde herhangi bir değişiklik yapılması mümkün değildir. Faturalarınızda sorun yaşamamanız için, lütfen sipariş vermeden önce "Vergi Mükellefi ve Fatura Bilgileri" alanında belirttiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olun. Bu alanı boş bırakmanız durumunda, ödeme esnasında seçili olan mevcut "Ekstre (Ödeme Aracı) Adresi" fatura adresiniz olarak kullanılacaktır.

Not: Ekstre (ödeme aracı) adresiniz, ödeme için kullandığınız kartın kayıtlı olduğu adrestir. Bu adresi, bankanız tarafından gönderilen hesap özetinde bulabilirsiniz. Ekstre adresi ve tercih edilen ödeme aracı, Hesabım sayfasındaki "Ödeme Seçenekleri" bölümünden değiştirilebilir.

Bir siparişte kullandığınız kredi kartına bağlı ekstre adresi, daha sonraki siparişlerinizde aynı kartı kullanmanız halinde otomatik olarak seçilecektir. Dilerseniz, ödeme aracınızı seçtikten sonra çıkan ekrandan "Ekstre (Ödeme Aracı) Adresi" öğesinin üzerine tıklayarak yeni bir adres belirleyebilirsiniz.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.