Teslim Edilemeyen Paketler

Paketler bazı durumlarda 'teslim edilemez' olarak bize geri gönderilmektedir.

Kargo şirketi, teslim edilemeyen bir paketi bize geri gönderdiğinde tam para iadesi alırsınız (kargo ücretleri dahil, bazı işleme ücretleri hariç). Paketteki ürünleri hala satın almak istiyorsanız web sitemizi kullanarak yeni sipariş vermeniz gerekir.

Ürün bize iade edildikten sonra para iadenizin durumunu öğrenmek için

Paketinizin bir kaç nedenden dolayı teslim edilemeyebilir:

  • Adres yanlış veya güncel değil. Genelde kargo şirketi veya yanlış alıcı paketi bize iade eder. Lütfen siparişinizi verirken adresin doğruluğunu tekrar teyit edin. Adres Defterinize adres ekleme, mevcut adresleri düzenleme veya silme hakkında daha fazla bilgi için Adres Ekleme ve Yönetme sayfasına bakın.
  • Sistemimiz adres girişini tanımlayamamış veya paket bu adrese teslimat yapmayan bir kargo şirketine tahsis edilmiş olabilir.
  • Kargo şirketi teslimat girişiminde bulunmuş ancak başarısız olmuştur. Çalıştığımız birçok kargo şirketi birden fazla teslimat girişiminde bulunmaktadır. Teslimat başarılı bir şekilde gerçekleşemediğinde paketiniz bize iade edilmektedir.
  • Alıcı teslimatı reddetmiş olabilir. Hediye beklemeyen bir hediye alıcısı, teslimatın bir hata olduğunu düşünerek paketi reddedebilir. Bu durumda ürünü satın alan müşteriyi e-posta yoluyla bilgilendirerek, parasını iade etmekteyiz. Yeni bir hediye siparişi verdiğinizde, hediyeyi göndereceğiniz kişiye yakın zamanda bir paket alabileceği bilgisini vermek faydalı olabilir.
  • Adres okunaksız olabilir. Nadir durumlarda adres etiketleri taşıma sırasında okunamayacak duruma gelebilir. Böyle bir durumda kargo şirketi paketi bize iade etmektedir.
  • Paket taşıma sırasında hasar görmüş olabilir. Paketiniz kargo sürecinde hasar gördüyse, sorumlu kargo şirketi teslimat gerçekleşmeden paketin bize iadesini sağlayabilir.

Kargo şirketleri teslim edilemeyen paketleri iade ettiğinde bunları yeniden gönderemiyoruz. Yine de teslim edilemeyen ürünleri satın almak istiyorsanız, web sitemizden yeni bir sipariş verin.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.