SMS ile Kargo Takibi Mesajları Hakkında

Mesajı gönderen Amazon olarak görünür ve paketinizdeki ürünlerden birinin adı mesajda çıkar. Bu sayede tamamlanmamış birden fazla siparişiniz olması durumunda hangi paketten bahsedildiğini kolayca anlayabilirsiniz.

Bazen mesajın çok doğrudan bir ifade içerdiğini ve çok kısa olduğunu fark edebilirsiniz. Bu gibi durumlar için sizden özür dileriz. Böyle mesajlar göndermemizdeki amaç, bir terslik olduğunu düşündüğümüzde sizi en kısa sürede uyarmaktır. Ancak teknik sebeplerden ötürü mesajımızı sınırlı sayıda karakter kullanarak iletmemiz gerekir. İleride daha uzun metinler göndermeyi umuyoruz.

Bazı durumlarda gönderdiğimiz mesajda bahsedilen kargo şirketiyle iletişime geçmenizi isteriz. Siparişinizin gönderilmesi için görevlendirdiğimiz kargo şirketini sevkiyat onayının bulunduğu e-postadan veya Hesabım altındaki Siparişlerim bölümünü ziyaret ederek görebilirsiniz. Çalıştığımız kargo şirketlerinin iletişim numaralarının bulunduğu listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Not:

  • Cep telefonu numaranız yalnızca Türkiye'nin alan kodunu taşıyorsa SMS ile Kargo Takibi mesajlarını kullanabilirsiniz.
  • Teslimatınızla ilgili bir sorun çıkması durumunda 08.00 ve 21.00 saatleri arasında bir mesaj alırsınız.
  • Başka bir müşterinin yanlışlıkla hatalı bir telefon numarası girerek SMS ile Kargo Takibi için kaydolurken sizin numaranızı vermesi mümkündür. Lütfen bu sorunu çözebilmemiz için İletişim formunu kullanarak Müşteri Hizmetleriyle irtibat kurun. Siparişin yerini belirleyebilmemiz için mesajda bahsedilen takip numarasını kaydetmeyi unutmayın.
  • Nadiren teslimat ortağımız teslimatın başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için çok önemli bazı bilgileri içeren bir mesaj gönderebilir. Bunlar, SMS ile Kargo Takibi hizmetimizle ilgili değildir.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.