Amazon Prime Üyelik Yenileme Özelliğini Kapatma

Amazon Prime’a kaydolduğunuzda üyeliğiniz, üyelik süresi sona erdiğinde otomatik olarak yenilenecek şekilde ayarlanmıştır. Bu otomatik yenileme özelliğini dilediğiniz zaman üyelik ayarlarınızı düzenleyerek ve aşağıda belirtilen adımları izleyerek kapatabilirsiniz.

Üyeliğin devam etmesinden vazgeçerseniz otomatik yenilemeyi kolayca kapatabilirsiniz:

  1. Prime Üyeliğini Yönet sayfasına gidin.
  2. Bir Prime aboneliğiniz varsa, sağ üst köşede Üyelik başlığı altında yer alan Üyeliği Sonlandır seçeneğini belirleyin.
  3. Böylece Üyeliğiniz Sonlandırılmış olur. Bu işlem sonucunda, Prime üyeliğiniz geçerli sözleşme süresi sona erdiğinde sonlandırılacak şekilde ayarlanır.
  4. Dilerseniz Yenilemeden önce bana hatırlat seçeneğini (varsa) belirleyebilirsiniz. Bu seçeneği belirlediğinizde Prime üyeliğiniz yenilenmeden üç gün önce size bir hatırlatma gönderilir.
  5. Amazon Prime ücretsiz denemeniz varsa Devam Edilmesin seçeneğini belirleyebilirsiniz.
    • Sayfanın sol tarafında, üyeliğinizin ne zaman sona ereceğini kontrol edebilirsiniz.
Not: Ücretsiz deneme süresinin sonunda üyeliğiniz otomatik olarak aylık 7,90 TL karşılığında aylık üyeliğe dönüştürülür.

Dilediğiniz zaman otomatik yenilemeyi tekrar açmak isterseniz bu işlemi de aynı sayfada Üyeliğe Devam Et seçeneğini belirleyerek yapabilirsiniz.

Ücretsiz deneme süresi boyunca istediğiniz zaman üyelikten çıkış yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Amazon Prime Üyeliğinizi İptal Etme sayfasına gidin.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.