Amazon Prime Üyeliğinizi Sonlandırma

Amazon Prime üyeliğinizi sonlandırmak veya ücretsiz denemeyi iptal etmek çok kolay.

Ayarlar bölümüne Hesabım sayfasından giderek Amazon Prime üyeliğinizi sonlandırabilir veya tam Amazon Prime üyeliğine geçmemek için ücretsiz deneme üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Amazon Prime üyeliğinizi sonlandırmak veya ücretsiz deneme üyeliğinizi iptal etmek için:

 1. Prime Üyeliğinizi Yönetme sayfasına gidin.
 2. Ücretli Amazon Prime üyeliğine veya ücretsiz deneme üyeliğine bağlı olarak aşağıdakilerden birini yapın:
  • Ücretli üyeliği sonlandırmak için sayfanın sağ tarafındaki Üyeliği Sonlandır seçeneğine tıklayın.

   Not: Bedava Teslimat ve Prime Video dahil olmak üzere Amazon Prime ayrıcalıklarından yararlanmamış olan ücretli üyeler tam para iadesi alma hakkına sahiptir.

  • Ücretsiz denemeyi iptal etmek için sayfanın sağ tarafındaki Ücretsiz denemeyi iptal et veya Devam edilmesin seçeneğine tıklayın.

   Not: Ücretsiz deneme için Denemeyi ve Ayrıcalıkları Sonlandır seçeneğini belirlediğinizde ücretsiz denemeniz sona erinceye kadar ayrıcalıklardan yararlanmaya devam edebilirsiniz. Daha sonra üyeliğiniz iptal edilir ve kartınızdan ücret tahsil edilmez.

Üyeliğiniz yenilenmeden veya değiştirilmeden üç gün önce bir yenileme hatırlatması için bir e-posta gönderilmesini isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için sol üstte bulunan Üyeliği Yönetin açılır menüsünden Yenilemeden önce hatırlat düğmesine tıklayın. Yenileme tarihiniz sonraki üç gün içindeyse bu hatırlatma seçeneği kullanılamaz.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.