Taksitle Ödeme

Kredi kartına taksitle ödeme yapıldığında sipariş tutarı eşit aylık ödemelere bölünür ve tüm tutarı bir seferde ödemeniz gerekmez. Taksitle ödeme seçeneği sunulup sunulmayacağını siparişinizdeki ürünlerin kategorilerine göre belirliyoruz.

Taksit Planı Süresi

100 ₺ ve üzeri alışverişlerde toplam alışveriş tutarı iki veya üç taksite, 300 ₺ ve üzeri alışverişlerde ise altı taksite kadar bölünebilir.

Taksit Planlarını Hesaplama

Aylık taksit ödemenizi hesaplarken siparişinizin toplam tutarını taksit planınıza bölüyoruz. Örneğin, 1500 ₺ tutarında bir sipariş verdiyseniz ve üç aylık taksit planı seçtiyseniz sizden 3 ay boyunca ayda 500 ₺ taksit ödemesi alıyoruz.

Siparişinizin toplam tutarı planladığınız ay sayısına tam bölünemiyorsa ilk ayın ödemesini fazla olacak şekilde yuvarlıyoruz. Örneğin, 2500 ₺ tutarında bir sipariş verdiyseniz ve 6 aylık taksit planı seçtiyseniz ilk ay 416,70 ₺, kalan 5 ay boyunca da 416,66 ₺ taksit ödemesi alıyoruz.

Hediye Çeki ve Promosyon Kodlarının Dahil Olduğu Taksit Planlarını Hesaplama

Siparişinize hediye çeki veya promosyon kodu eklerken, taksitli ödeme planı için ödenecek tutar olarak yalnızca kredi kartıyla ödenecek kısmı hesaba dahil ediyoruz.

Alışveriş sepetinizdeki siparişi tamamlarken tüm promosyon kodlarını ve hediye çeklerini girmiş olmalısınız. Sipariş ve taksit planı ürünler satın alındıktan sonra yeniden hesaplanamaz.

Siparişleri Düzenleme

Alışveriş sepetinizdeki ürünleri ödemenin alınacağı en son alışverişi tamamlama sayfasına gelmeden düzenleyebilirsiniz.

Taksitli ödeme planı olan siparişleri düzenlerken sipariş kapsamındaki her gönderi için ödeme planı seçeneğini ve ödeme planı süresini yeniden seçmeli ve göndermelisiniz. Sepetinizde birbirinden farklı taksit koşullarına tabi ürünler varsa, alışveriş sepetinizde en az taksit seçeneğine sahip ürünün taksit seçenekleri geçerli olur. Örneğin, alışveriş sepetinizde bir cep telefonu ve bir cep telefonu kılıfı varsa, tek bir taksit seçeneği sunulur. Yalnızca telefon kılıfı satın alıyorsanız, taksit seçenekleri yukarıda açıklanan fiyat kuralına göre uygulanır.

Daha fazla bilgi

Kredi kartına taksitle ödeme planları, kredi kartınızı veren kuruluşla aranızdaki anlaşmaya tabidir. Kredi kartına taksitle alınan siparişlerin ödeme planlarına uyulmaması kredi notunuzu etkileyebilir. Kartınızı veren kuruluşun taksitle ödeme koşullarına başvurun.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.