Kredi Kartı Taksitleri Hakkında

Kredi kartı taksitleri, sipariş verdiğiniz ürünler için, gönderilen ürünlerin tam maliyetini bir seferde ödemek zorunda kalmadan, belirli bir süre dahilinde ödeme yapmanıza olanak tanır. Sipariş verdiğiniz ürünler uygunsa alışverişi tamamladığınız sırada ödeme seçeneği olarak kredi kartına taksit seçeneği sunacağız.

Taksit Planı Süresi

Satın alınan ürünün maliyetine bağlı olarak, sipariş tutarının tamamı aylık eşit taksitlere bölünür ve 2 ay, 3 ay ve 6 ay arasında taksit planları sunulur.

Taksit Planlarını Hesaplama

Aylık taksit ödemenizi hesaplarken siparişinizin toplam tutarını taksit planınıza bölüyoruz. Örneğin;

1500 TL tutarında bir sipariş verdiyseniz ve 3 aylık taksit planı seçtiyseniz sizden 3 ay boyunca ayda 500 TL taksit ödemesi alıyoruz.

Siparişinizin toplam tutarı planladığınız ay sayısına tam bölünemiyorsa ilk ayın ödemesini fazla olacak şekilde yuvarlıyoruz. Örneğin;

2500 TL tutarında bir sipariş verdiyseniz ve 6 aylık taksit planı seçtiyseniz ilk ay 416,70 TL, kalan 5 ay boyunca da 416,66 TL taksit ödemesi alıyoruz.

Hediye Kartı ve Promosyon Kodlarının Dahil Olduğu Taksit Planlarını Hesaplama

Siparişinize hediye kartı bakiyesi veya promosyon kodu eklerken, taksitli ödeme planı için ödenecek tutar olarak yalnızca kredi kartıyla ödenecek kısmı hesaba dahil ediyoruz.

Alışveriş sepetinizdeki siparişi tamamlarken tüm promosyon kodlarını ve hediye kartı bakiyelerini girmiş olmalısınız. Sipariş ve taksit planı ürünler satın alındıktan sonra yeniden hesaplanamaz.

Siparişleri Düzenleme

Alışveriş sepetinizdeki ürünleri yalnızca ödeme alınmadan önceki en son alışverişi tamamlama sayfasında düzenleyebilirsiniz (ekleme/silme/iptal etme).

Taksitli ödeme planı olan siparişleri düzenlerken sipariş kapsamındaki her gönderi için ödeme planı seçeneğini ve ödeme planı süresini yeniden seçmeli ve göndermelisiniz.

Daha fazla bilgi

Kredi Kartına Taksitle ödeme planları, kredi kartınızı veren kuruluşla aranızdaki anlaşmaya tabidir. Kredi kartına taksitle alınan siparişlerin ödeme planlarına uyulmaması kredi notunuzu etkileyebilir. Lütfen kartınızı veren kuruluşun taksit kullanım koşullarına başvurun.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.