Amazon Güvenli Ödemeler

Sahtekarlıkla mücadele etmek ve özel verilerin gizliliğini korumak için ödemeyle ilgili güvenlik önlemleri uyguluyoruz.

Amazon.com.tr, özel bilgilerinizin nasıl kullanıldığını ve paylaşıldığını bilmek istemenizi anlayışla karşılar. Şirketimize olan güveniniz için müteşekkiriz. Gizliliğiniz bizim için önemli olduğu için bilgilerinizin gizliliğini korumak adına çok çalışıyoruz.

Veri güvenliği bizim için son derece önemlidir. Amazon, ödeme güvenliğini ve müşterilerin güvenini çok önemser. Amazon’dan alışveriş yaptığınızda ödeme bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi korumak için çok özenli davranıyoruz. Ödeme güvenliği sistemimiz kredi kartı numarası, banka hesap numarası ve adres gibi ödeme bilgilerinizi şifreler. Bu bilgiler, sipariş işlemi sırasında bankadan yapılan aktarım sırasında sektör standardı şifreleme teknolojileri kullanılarak şifrelenir. Sitemizi kullanarak üçüncü taraf satıcılardan alışveriş yaptığınızda ödeme bilgileriniz üçüncü taraf satıcılarla paylaşılmaz.

Kişiyi tanımlamak için kullanılabilecek müşteri bilgilerinin toplanması, saklanması ve ifşa edilmesiyle ilgili fiziksel, elektronik ve prosedürel önlemleri sürdürmekteyiz. Kişisel bilgileri size ifşa etmeden önce zaman zaman kimlik kanıtı talep etmek de bu önlemlerden biridir. Bir sipariş verdiğinizde, abonelik için kaydolduğunuzda veya yeni bir ödeme aracı eklediğinizde, bankanız ödeme aracını doğrulamanızı isteyebilir.

Özel verilerinizi ve ödeme bilgilerinizi korumak için şu ipuçlarından yararlanabilirsiniz:


  1. Güçlü ve benzersiz bir şifre kullanın. Amazon için belirlediğiniz şifreyi başka hiçbir sitede kullanmayın.
  2. Ortak bir bilgisayarı kullanmanız durumunda, işinizi bitirdikten sonra oturumu kapattığınızdan emin olun.
  3. Cep telefonu numaranızı, e-posta adresinizi kaydettirerek ve mobil cihazınızda Amazon mobil uygulaması için bildirimleri etkinleştirerek kritik güvenlik bildirimlerini ve kimlik doğrulama sorgularını alabileceğinizden emin olun.
  4. Hesabınıza giriş yaptığınızda, girdiğiniz şifreye ek olarak telefonunuza gönderilen benzersiz bir kod girmenizi isteyen iki aşamalı doğrulamayı etkinleştirmeyi bir düşünün. Gizlilik Politikamız hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.