Tehlikeli Madde İçeren Ürünlerin İadesi

Yanıcı, basınçlı, aşındırıcı, çevreye zararlı, tahriş edici veya zararlı içeriğe sahip tüm ürünler "Tehlikeli madde" olarak sınıflandırılır.

Ticari amaçla taşınması halinde bu ürünler diğer ürünlere kıyasla daha fazla risk barındırır. Amazon.com.tr tarafından satılan ürün miktarının sınırlı olması nedeniyle taşıma sırasında nispeten daha az bir risk bulunsa da, kargo şirketlerimiz ve depolarımızın taşıma sırasında belirli kurallara uyması gerekir. Söz konusu ürünleri Amazon’a iade etmek istiyorsanız aşağıda belirtilen kurallara uymalısınız.

Bu ürünleri iade ederken yalnızca İade Merkezi sayfasını kullanın. Tehlikeli maddeyi Türkiye dışında bir yerden iade ediyorsanız iade işleminizle ilgili olarak yardım almak için bizimle iletişime geçmeniz istenebilir.

Paketleme

Ürünü bize gönderirken mümkünse orijinal Amazon paketini kullanın. Bu paket uymanız gereken etiketleme ve paketleme formatına uygundur. Amazon paketiniz hasar gördüyse yeni bir paket kullanın. Lityum piller dahil olmak üzere içinde pil bulunan ürünler için kullanılan paketin dayanıklı ve sert olduğundan emin olun. Ürünü dış ambalaj içinde sabit duracak ve kazayla açılmayacak şekilde yerleştirin. Sıvı, aerosol ve dökülmeye yatkın diğer maddelerin bulunduğu kapların sıkıca kapatıldığından ve sızıntı yapmadıklarından emin olun. Kapları dik duracak şekilde kutuya koyun ve hareket etmemelerini sağlayın. Kutu içindeki ürünün etrafında boşluk kalmaması için Amazon’un gönderdiği pakette bulunan dolgu malzemelerini veya birkaç parça gazete kullanın.

Birden fazla Tehlikeli maddeyi uygun bir şekilde iade etmek için her pakete yalnızca bir ürün koymalısınız.

Ürünlerinizi iade etmek ve her ürün için bir iade etiketi yazdırmak için Siparişlerim bölümüne gidin.

Etiketleme

Ürünü orijinal paketinde iade ediyorsanız yeni bir etiket kullanmanız gerekmez.

Okunaklı değilse İade Merkezisayfasında sağlanan etiketi veya başka bir etiketi yazdırın.

Kargo Şirketi

Kullandığınız İade Merkezisayfasından ön ödemeli iade etiketini alarak belirtilen kargo şirketinde kullanabileceğiniz gibi bulunduğunuz yere bağlı olarak, dilediğiniz kargo şirketinin iade etiketini de kullanabilirsiniz. Bu ürünler için İade Merkezi. Amazon.com.tr bu ürünleri sizden almak için uzman bir kargo şirketi ayarlayabilir.

Hasarlı Tehlikeli Madde

Hasarlı bir tehlikeli madde aldığınızda kullanmayın ve ürün üzerinde bulunan talimatları uygulayın.

Aralarında zarar görmüş lityum pillerin de bulunduğu hasarlı Tehlikeli maddeler iade edilemez ve bir geri dönüşüm merkezinde elden çıkarılması gerekir. İade etmek istediğiniz üründe zarar görmüş lityum pil bulunuyorsa iade etmeden önce pilleri üründen çıkarın. Daha sonra ürünü pil olmadan iade edebilirsiniz. Zarar gören pili çıkartamıyorsanız veya ürünün kendisi zarar görmüş bir lityum pil ise lütfen ürünü en yakın geri dönüşüm merkezine teslim edin. Geri dönüşüm merkezleri ve diğer adımlar konusunda daha fazla bilgi edinmek için lütfen Müşteri Hizmetleriyle iletişime geçin. Amazon.com.tr söz konusu elden çıkarma işlemi ile ilgili kanıt talep etme hakkını saklı tutar, bu yüzden lütfen geri dönüşüm merkezinden uygun bir belge aldığınızdan emin olun.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.