Hesabınızın Kapanmasını ve Kişisel Bilgilerinizin Silinmesini Talep Etme

Amazon hesabınızın kalıcı olarak kapatılması ve kişisel bilgilerinizin silinmesi için bir talep gönderebilirsiniz.

Amazon hesabınızı kapatma ve kişisel bilgilerinizi silme talebi göndermek için:

  1. Amazon Hesabınızı Kapatın sayfasına gidin.
  2. Kapatmak istediğiniz hesapta oturum açın.
  3. Hesabınızla ilişkili ürün ve hizmetleri gözden geçirin.
  4. Devam etmek istiyorsanız, açılır menüden bir neden seçin, Evet, kalıcı olarak Amazon Hesabımı kapatmak ve verilerimi silmek istiyorum yanındaki kutucuğu işaretleyin ve Hesabımı Kapatın’a tıklayın.

Not: Birden fazla hesabınız varsa, kapatmak istediğiniz her hesapta işlem yapma yetkisine sahip olduğumuzdan emin olmak için lütfen yukarıdaki adımları izleyin.

Hesabınızla ilişkili e-posta adresine veya kısa mesaj yoluyla bir onay bildirimi gönderilecektir. Talebinizi onaylamak için bu bildirimi 5 gün içinde yanıtlamanız gerekir.

Kapatmak istediğiniz hesaba erişmekte sorun yaşıyorsanız, daha fazla yardım için Neden Hesabıma Giriş Yapamıyorum? sayfasına gidin.

Not: Hesabınız kapatıldıktan sonra siz veya başka birisi hesabınıza erişemez ve hesabınız tekrar etkinleştirilemez. Daha sonra tekrar bizden sipariş vermek veya hesap gerektiren web sitesi özelliklerini kullanmak istediğinize karar verirseniz yeni bir hesap oluşturmanız gerekir. Daha fazla bilgi edinmek için Hesabımı Kapattığımda Neler Oluyor? sayfasına gidin.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.