Moda Ürünlerinde Ücretsiz İade

Kıyafet, ayakkabı, takı, ve saatler dahil olmak üzere bazı ürünlerde ücretsiz iade sunuyoruz. Bir ürünün ücretsiz iade kapsamında olup olmadığını fiyatının yanındaki Ücretsiz iade ifadesine bakarak teyit edebilirsiniz.

Uygun Moda Ürünlerinde Ücretsiz İadeler

 • Memnun kalmazsanız çoğu ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içinde iade edebilirsiniz. Tam para iadesi için ödeme İade Politikası’na uygun şekilde yapılacaktır.
 • Ücretsiz iade seçeneğinden yararlanmak için minimum satın alma tutarı yoktur.
 • Amazon.com.tr, iade kodlarını ORC veya CSA aracılığıyla sağlar ve size bir iade etiketi ya da kod gönderir. Ürünü iade etmek için kargo şirketinin şubesine gitmeniz ve yetkili kişiye iade kodunu vermeniz gerekir. Kargo şirketi yetkilisi iade etiketini sizin adınıza yazdırır.
 • Ürünü iade etmek için Siparişlerim’e gidin.
 • Ürünler yeni ve giyilmemiş olarak tüm orijinal ambalajları, etiketleri ve orijinallik belgeleriyle birlikte iade edilmelidir. Orijinal ambalajı ve belgeleri olmadan iade edilen ürünler reddedilecektir.
 • Tadilat yapılmış, bozulmuş ya da üzerinde başka herhangi bir değişiklik yapılmış hiçbir ürünün iadesi kabul edilmez.

Satın aldığınız ürünün ücretsiz iade kapsamında olup olmadığını belirlemek için aşağıdaki koşul ve şartların geçerli olup olmadığını değerlendirin:

 • Ürünün satın alma tarihinde ücretsiz iade kapsamında olduğu ürünün ayrıntılar sayfasında açıkça belirtilmiş olmalıdır.
 • Ürün yurt içi bir adrese teslim edilmiş olmalı ve iadesi de aynı ülke içinde yapılmalıdır.
 • Ürün 30 gün içinde İade Politikamıza uygun şekilde iade edilmelidir.

  Siparişinizi 14 günlük iptal süresi içinde iade ettiyseniz size orijinal teslimat ücretlerini de iade ediyoruz. Satın aldıktan sonraki 15-30 gün içinde de iade kabul ediyoruz ancak size yanlış, kusurlu veya hasarlı bir ürün göndermediğimiz sürece ürünlerin orijinal teslimat ve iade ücretlerini iade etmediğimizi lütfen unutmayın. İadeler hakkında daha fazla bilgi için Pazaryeri Ürün ve Para İadeleri sayfasına bakın.

 • Ürün Amazon tarafından satılmış ve gönderilmiş veya bir üçüncü taraf satıcı tarafından satılıp Amazon tarafından gönderilmiş olmalıdır.
 • Ücretsiz iade kapsamında olmayan ürünlerinizi ücretsiz iade kapsamındaki ürünlerinizle birlikte iade ederseniz genel İade Politikası doğrultusunda kapsam dahilinde olmayan ürünler için kargo masraflarını size iade edilecek tutardan düşebiliriz.
 • Ürünleri belirlediğimiz kargo şirketinden farklı bir kargo şirketiyle gönderirseniz tutarın yalnızca 4,50 TL olan kısmını Amazon.com.tr hesabınızda kullanabileceğiniz bir Hediye Kartı olarak karşılarız. Hediye Kartı Hüküm ve Koşulları sayfasına bakın.
 • Elden teslim edilen iadeleri kabul edemiyoruz.

Üçüncü Taraf Satıcıların Sattığı ve Gönderdiği Ürünler

Amazon Pazaryeri’ndeki bir satıcı tarafından satılan ve gönderilen ürünler için ürünü doğrudan satıcıya iade etmeniz gerekir. Daha fazla bilgi için lütfen Pazaryeri Ürün ve Para İadeleri sayfasına bakın.

Hasarlı veya Kusurlu Ürünler

Hasarlı, kusurlu veya yanlış ürünlerin iadesinde özel şartlar uygulanmaktadır. Sipariş Ettiğiniz Ürünlerin İadesi sayfasına bakın.

Uluslararası İadeler

 • Uluslararası bir adrese teslim edilmiş ve ücretsiz iade kapsamında olan ürünleri iade ettiğinizde İade Politikamız uyarınca iade masraflarını iade etmeyebiliriz.
 • - İade Merkezi İade Politikası konusunda size yol gösterebilir ve veya bir iade kodu sağlayabilir.

Türkiye dışındaki bir yerden ürün gönderimi yapan bir Pazaryeri satıcısından sipariş verdiyseniz iade politikamız uyarınca uluslararası Pazaryeri Satıcısı:

 • Türkiye içinde bir iade adresi belirtmeli,
 • Ön ödemeli iade etiketi sağlamalı,
 • Ürünün iade edilmesini istemeden tam para iadesi sunmalıdır.
Bir satıcı iade ettiğiniz siparişle ilgili olarak bu politikaya uymazsa belirli koşullara tabi olarak bir A’dan Z’ye Garanti talebi oluşturabilirsiniz.

Beden Ölçüleri Bilgisi

Bazı moda ürünleri çeşitli ABD veya AB beden ölçülerine göre etiketlenmektedir. Sipariş ettiğinizden farklı bir beden/numara ölçüsünde ayakkabı, giysi, takı veya kol saati teslim alırsanız, lütfen ürünü bize iade etmeden önce ürünü deneyerek ürünün bedeninize uymadığını teyit edin.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.