Hediye İadesi

İade Merkezi, Amazon.com.tr tarafından satılan ve gönderilen ürünleri hediye olarak alan veya hediyeyi gönderen kişilerin ürünleri iade edebilmelerine olanak tanır. Sipariş, hediye olarak işaretlenmemiş bile olsa iade edilebilir. Alacağınız para iadesi ya da kredi türü hediyenin nasıl satın alındığına ve nasıl iade edildiğine bağlıdır.

Bir hediyeyi iade etmek isterseniz

Önemli: Hediye iadeleri gizlidir.

Hediyeyi iade etmek için:

 1. İade Merkezi’ne gidin.
 2. İstenirse Amazon hesabınıza giriş yapın. Hesabınız yoksa oluşturmanız gerekir.
 3. İade etmek istediğiniz ürünün sipariş numarasını girin.

  Not: 17 haneli sipariş numarasını (veya “Sipariş No”) sevk irsaliyesinde bulabilirsiniz. Sevk irsaliyesini bulamazsanız bizimle iletişime geçin. Siparişinizi bulabilmek için sizden takip numarası, gönderenin adı, gibi bazı bilgileri isteyebiliriz. Bu bilgileri kargo kutusunda bulabilirsiniz.

 4. Devam’ı seçin.
 5. İade etmek istediğiniz ürünleri seçin, iade etmek istediğiniz ürün adedini girin ve ardından açılır menüden bir iade nedeni seçin.
 6. Tercih ettiğiniz iade yöntemini seçin.
 7. Etiketinizi ve iade yetki numaranızı yazdırın. Bazı iadelerde etiketi veya iade yetki numaranızı yazdırmanız gerekmez. İade işlemleri sırasında yazıcınız yoksa etiketi daha sonra yazdırabilir (etiketin bulunduğu bağlantıyı size e-posta ile göndeririz) ya da başka birinden çıktı almasını isteyebilirsiniz.
 8. İade yetki numarasını paketin içine koyun ve etiketi paketin üzerine yapıştırın.

Not:

 • Hediyenin verildiği kişiyseniz iadeniz ulaştıktan sonra para iadesi Amazon.com.tr Hediye Kartı olarak yapılır. Hediye kartını iade talebi oluştururken kullandığınız Amazon hesabına ekleyeceğiz. Hediyeyi veren taraf sizseniz para iadesi sipariş verirken kullandığınız ödeme aracına yapılır. Tüm para iadeleri Para İadeleri sayfasında açıklanan para iadesi politikalarımıza tabidir.
 • Ön ödemeli iade etiketi önerilirse, her iade için ayrı bir iade etiketi gerektiğini unutmayın. Doğru tutarda para iadesi aldığınızdan emin olmak için birden çok siparişe ait ürünleri ya da teslimatları aynı ambalaja koymayın.
 • İade edilen bir ürün, iade politikamızda belirtildiği gibi (tüm aksesuarlar dahil) alındığı durumda olmalıdır. Orijinal durumunda teslim alınmayan ürün iadeleri için yapılacak para iadesi düşük olabilir. Bir hediye aldıysanız ve değiştirmek istiyorsanız, hediye bir değerlendirmeye alınır ve para iadesinde kesinti yapılabilir. Daha fazla bilgi için Para İadeleri yardım sayfasını ziyaret edin.
 • İade Departmanımız iade işleminizi yerine getirdikten sonra ürünü size geri gönderemeyiz.
 • Dizüstü bilgisayar, fotoğraf makinesi ya da diğer elektronik cihazlar gibi kişisel bilgilerinizi kaydettiğiniz ürünleri iade ediyorsanız ürünü bize göndermeden önce bu bilgileri tamamen silmelisiniz.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.