İade Masrafları ve Ücretsiz İade Kargo Hakkında

İade kargonuz bazı durumlarda ücretsizdir. İadeniz ücretsiz değilse para iadenizden iade kargosu için sabit bir ücret düşülür.

Not: Lütfen Pazaryeri satıcıları tarafından gönderilen ürünleri Amazon'a iade etmeyin. Pazaryeri satıcıları tarafından gönderilen ürünlerin iade edilmesiyle ilgili daha fazla bilgi için Pazaryeri Ürün ve Para İadeleri Hakkında sayfasına bakabilirsiniz. Bu sayfadaki tüm bilgiler yalnızca ''Amazon’dan satın aldığınız veya Amazon tarafından gönderilen ürünler'' için geçerlidir.

İade kargosu ne zaman ücretsiz olur?

İade etmek istediğiniz ürünü bize anlaşmalı kargo şirketi (MNG Kargo) ile gönderirseniz, iade kargonuz ücretsiz olacaktır. Ancak aşağıdaki durumları sağlamayan iadelerde, para iadenizden iade kargosu için sabit bir ücret düşülür.

İadeniz şu durumlarda ücretsizdir:
  1. Yanlış, hasarlı veya kusurlu bir ürün teslim aldıysanız,
  2. Cayma hakkına tabi bir ürünün satın alma işlemini, sizin veya sizin belirlediğiniz üçüncü kişi tarafından ürünün teslim alındığı günden itibaren 14 gün içinde iptal ettiyseniz, (Cayma hakkına yönelik ayrıntıları Amazon.com.tr Kullanım ve Satış Şartları’nda bulabilirsiniz)
  3. 30 günlük iade garantisi kapsamında giysi, ayakkabı ve çantaları iade edecekseniz iade kargonuz ücretsizdir.

Farklı siparişlerdeki ürünleri tek bir pakette iade edemezsiniz.

İade kargosu sizin için ücretsizse (bkz. 1-3. maddeler), sizden herhangi bir iade kargo ücreti tahsil edilmeyecektir. Ancak iade kargonuz ücretsiz değilse, para iadenizden iade kargosu için sabit bir ücret düşülür. Bu ücret Türkiye’deki iadeler için 4 TL’dir (geçerli satış vergileri dahil).

Not: Tek bir kargo içinde birden fazla ürün gönderilmesi durumunda, 1-3 numaralı maddelerde belirtilen koşullardan en az birini karşılamayan ürünler için iade gönderi ücreti uygulama hakkımızı saklı tutarız.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.