Bir Hediye İade Etmek

Amazon.com.tr tarafından gönderilen ürünler satın alındığında hediye olarak işaretlenmese bile İade Destek Merkezi hediyeyi alan ve gönderen kişilerin ürünü iade etmesine olanak tanır. Alacağınız para iadesi ya da kredi türü hediyenin nasıl satın alındığına ve nasıl iade edildiğine bağlıdır. Hediyenin alındığı kişiler değişim yapamaz ya da anında para iadesi veya hediye kartı alamaz.

Hediye iadesi yapmak istiyorsanız lütfen

Hediye iade işlemleri gizli bir şekilde yapılır.

Hediyeyi iade etmek için:

 1. İade Destek Merkezi sayfasına gidin ve ardından Hediye iade et seçeneğine tıklayın.
 2. İstenirse Amazon hesabınıza giriş yapın. Hesabınız yoksa oluşturmanız gerekir.
 3. İade etmek istediğiniz ürünün sipariş numarasını girin.

  Not: 17 haneli sipariş numaranız (veya "Sipariş No.") sevk irsaliyesinin sol kısmında bulunur. Sevk irsaliyeniz yoksa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Siparişinizi bulabilmek için size göndericinin adı, e-posta adresi, telefon numarası ve iade etmek istediğiniz ürünle ilgili bilgiler sorarız.

 4. Devam et'e tıklayın.
 5. Sipariş içinde iade etmek istediğiniz ürünleri seçin, iade etmek istediğiniz ürün adedini girin ve ardından açılır menüden bir iade nedeni seçin.
 6. Tercih ettiğiniz iade yöntemini seçin.
 7. Etiketinizi ve iade izninizi yazdırın. Bazı iadelerde etiketi veya iade iznini yazdırmanız gerekmez. İade işlemleri sırasında yazıcınız yoksa etiketi daha sonra yazdırabilir (etiketin bulunduğu bağlantıyı size e-posta ile göndeririz) ya da başka birinden çıktı almasını isteyebilirsiniz.
 8. İade iznini paketin içine koyun ve etiketi paketin üzerine yapıştırın.

Not:

 • Hediyenin alındığı kişi sizseniz iadeniz ulaştıktan sonra para iadesi Amazon.com.tr Hediye Kuponu olarak yapılır. Hediye Kuponu, İade Destek Merkezi'nde iade oluştururken kullandığınız hesaba eklenir. Hediyeyi veren taraf sizseniz para iadesi asıl ödeme aracına yapılır. Tüm para iadeleri Para İadeleri Hakkında sayfasında özetlenen para iadesi politikalarımıza tabidir.
 • Size ön ödemeli bir iade etiketi verildiyse her etiketin belirli bir iade işlemine özel olduğunu lütfen unutmayın. Para iadesini doğru alabilmek için lütfen birden çok siparişe ait ürünleri ya da gönderileri aynı kutuya koymayın.
 • Dizüstü bilgisayar, fotoğraf makinesi gibi kişisel bilgilerinizi kaydettiğiniz ürünleri iade ederken ürünü Amazon'a göndermeden önce bu bilgileri tamamen silmenizi öneririz.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.