Ürünleri Arayın ve Göz Atın

Belirli bir ürünü arıyorsanız Amazon.com.tr ana sayfasındaki arama kutusuna birkaç kelime girin, aramanızla eşleşen sonuçları size gösterelim. Daha iyi sonuçlar elde etmek için aramanızı açılır menüdeki belirli bir ürün kategorisi türüyle sınırlandırmayı deneyin.

Sıralama Seçenekleri

Amazon’da alışveriş yaparken, ne aradığınızı tam olarak bilseniz dahi, satın almak istediğiniz ürünleri kolayca bulmanıza yardımcı olmak isteriz.

Amazon'da bulunan bazı sıralama seçenekleri şunlardır:

‘’Amazon Sunar’’: Öne çıkan alışveriş sonuçlarını seçerken bir dizi unsuru göz önünde bulunduruyoruz. Bunlar arasında müşteri eylemleri (ürünün ne sıklıkla satın alındığı gibi), ürün hakkında bilgiler (başlığı, fiyat ve açıklaması gibi), mevcudiyeti, teslimat hızı, ücretleri (kargo ücretleri gibi) ve ürünün ilgi çekip çekmeyeceği (yeni ürünler vb.) gibi unsurlar bulunur.

‘’Ortalama Müşteri Yorumu’’: Öğeleri müşterilerin yorumlarına göre sıralar. Yani müşterinin 5 yıldız üzerinden ortalama kaç yıldız verdiğine ve her sonuç başına müşteri yorumu adedine göre sıralar.

‘’Yeni Gelenler’’: Ürünleri Amazon'daki ilk kullanılabilirlik tarihine göre sıralar.

‘’Fiyat Yüksekten Düşüğe’’: Öğeleri en yüksek fiyatlı ürün üstte ve en düşük fiyatlı ürün altta olacak şekilde sıralar.

‘’Fiyat, Düşükten Yükseğe’’: Öğeleri en düşük fiyatlı ürün üstte ve en yüksek fiyatlı ürün altta olacak şekilde sıralar.

Öğeleri Bulma İpuçları:

Arama kutusuna birkaç kelime girerek ürün araması yaptığınızda, aramanızla eşleşen sonuçlar gösterilir. Bir kategoriye göre ürünlere göz atmak için Ara öğesinin yanındaki açılır menüden bir ürün kategorisi seçin ve Git öğesine tıklayın. Her mağaza, üst bölümdeki gezinme çubuğunda yer alan kendine özgü arama ve göz atma seçeneklerini sunar.

Not: Belirli bir ürün hakkında sahip olduğumuz tüm bilgiler o ürüne ait ürün bilgisi sayfasında gösterdiğimiz bilgilerdir. Ayrıntılar, genellikle içerik ve ürün uygunluğu hakkında faydalı bilgiler içeren müşteri yorumlarını içerir. Aradığınız cevabı mağazamızda bulamazsanız, ürünü araştırmak ya da üreticinin iletişim bilgilerine ulaşmak için bir web araması yapabilirsiniz.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.