Daha fazla çözüm bulun

Fatura Yazdırma

Siparişinizin teslimatı gerçekleştikten sonra satın aldığınız ürünün/ürünlerin faturasına ve sipariş özetine Hesabım > Siparişlerim sayfasından ulaşabilir ve yazdırabilirsiniz. Faturanızın hesabınızda görüntülenmesi, bazı durumlarda 72 saate kadar zaman alabilir.

Ürünü, Amazon’da satış yapan herhangi bir pazaryeri satıcısından aldıysanız fatura yazdırma seçeneneğinin olmadığını da hatırlatmak isteriz. Söz konusu satışlarda fatura, sipariş ile birlikte iletilir.

Faturama nasıl ulaşırım?

Faturayı veya sipariş özetini yazdırmak veya indirmek için:

 1. Siparişlerim sayfasına gidin.
 2. Daha önce yapmadıysanız e-posta adresiniz ve şifrenizle giriş yapın. Faturasını yazdırmak istediğiniz siparişi bulun ve Fatura başlığına tıklayın. Seçtiğiniz siparişin faturası -ürününüz kargoya verilmişse - burada görünür.
 3. Siparişe gidip Fatura'ya tıklayın ve faturanızı yazdırın.
 4. Açılır menüde, satın aldığınız ürünün göndericisine göre (ürünü gönderen Amazon.com.tr veya Pazaryeri satıcısı olabilir) farklı seçenekler görürsünüz:
  • Her bir sipariş için ayrı bir fatura oluşturulduğu için mevcut olan faturalarınızı farklı numaralar altında görebilirsiniz. (örn:fatura 1, fatura 2 vb.)
  • Siparişinizin henüz faturası düzenlenmemişse veya sisteme yüklenmemişse Yazdırılabilir Sipariş Özeti'ne tıklayarak sipariş özetinizi de yazdırabilirsiniz. (Sipariş özetinizin fatura yerine geçmediğini lütfen dikkate alın.)
  • Amazon.com.tr Pazaryeri satıcısına verdiğiniz siparişin faturası paketle elinize ulaşmadıysa satıcıdan fatura istemek için Fatura İsteyin’e tıklayın; bir sonraki ekranda fatura talebinizi satıcıya mesaj yazarak iletin.
 5. Fatura ve/veya sipariş özetinizi artık yazdırabilir veya PDF formatında bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Faturanızı göremiyor musunuz?

Faturanızı aşağıda belirtilen nedenlerden dolayı göremiyor olabilirsiniz:

 • Ürününüz henüz gönderilmemiş olabilir. Ürünün teslim edilmesini bekleyin ve Siparişlerim>Fatura başlığını yeniden kontrol edin. Hala görüntüleyemezseniz lütfen müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.
 • Ürünü, Amazon.com.tr Pazaryeri satıcısından aldıysanız faturanız Siparişlerim>Fatura altında görünmez ve dolayısıyla yazdırılamaz. Satıcıdan fatura istemek için Fatura İsteyin’e tıklayın; bir sonraki ekranda fatura talebinizi satıcıya mesaj yazarak iletin.

IMEI numaramı nerede bulabilirim?

Cep telefonu faturalarında IMEI numarası bulunmamaktadır. Satın aldığınız telefonun IMEI numarası, seri numarası ile birlikte cihazın orijinal kutusunun üzerinde yer almaktadır. Aynı zamanda telefonunuzun arama ekranına *#06# yazıp, arama tuşuna basarak da telefonunuza ait IMEI numarasını öğrenebilirsiniz.

Faturamı ne zaman görebilirim?

Siparişinizin teslimatı gerçekleştikten sonra satın aldığınız ürünün/ürünlerin faturasına ve sipariş özetine Siparişlerim sayfasından ulaşabilir ve yazdırabilirsiniz. Faturanızın hesabınızda görüntülenmesi, bazı durumlarda 72 saate kadar zaman alabilir.

Faturamı nasıl bulabilirim veya yazdırabilirim?

Amazon.com.tr, alıcılar ve Pazaryeri satıcıları arasında yapılan ürünlerin satışı ile doğrudan ilgili değildir. Pazaryeri satıcılarından yapılan alışverişlerin faturalarını hesabınızda göremezsiniz.

 • Verdiğiniz siparişin satıcısı Pazaryeri satıcısı ise: Pazaryeri satıcıları faturayı ürünle birlikte gönderir. Faturanız ürünle birlikte elinize ulaşmadıysa satıcıdan fatura talep etmek için Siparişlerim sayfasında yer alan "Fatura İsteyin" linkine tıklayın, fatura talebinizi satıcıya bir mesaj yazarak iletin.
 • Verdiğiniz siparişin satıcısı doğrudan Amazon.com.tr ise: Faturanızı, Siparişlerim sayfasında görebilirsiniz. Faturasını yazdırmak istediğiniz siparişi bulun. "Fatura" başlığına tıklayarak faturanızı PDF olarak indirin veya yazdırın.

Yazdırılabilir sipariş özeti fatura yerine geçiyor mu?

Hayır, yazdırılabilir sipariş özetinizin garanti işlemlerinde fatura yerine geçmediğini hatırlatmak isteriz. Garanti işlemleri için lütfen ürünün orijinal faturasını yanınızda bulundurun.

Amazon.com.tr kurumsal müşterilere hizmet veriyor mu?

Satışlarımız yalnızca nihai bireysel tüketicilere yönelik olup, sistemimiz şu an için kurumsal müşterilere satışları desteklememektedir. Bu nedenle, Amazon.com.tr’den alışveriş yaparken, fatura adresi olarak kurumsal bilgilerin girilmesi ne yazık ki mümkün değildir.

Faturamda vergi numaramı kullanabilir miyim?

Faturalar sadece nihai bireysel tüketiciler adına düzenlenmektedir, bu yüzden vergi numaranızı kullanmanız mümkün değildir.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.