KDV Dahil Faturalar

Siparişiniz için KDV dahil fatura alınmasına ilişkin bilgiler satıcıya göre değişir.

Faturanızı nerede bulabilirsiniz?

Sadece hesap sahibi adına fatura düzenleyebiliriz. Satışlarımız yalnızca nihai bireysel tüketicilere yönelik olup, sistemimiz şu an için kurumsal müşterilere yönelik satışları desteklememektedir.

Gönderilen siparişlerin elektronik faturasına Hesabım sayfasından ulaşabilirsiniz. Siparişiniz gönderildikten sonra faturayı indirip çıktısını alabilirsiniz.

Faturaya ihtiyacınız varsa, Fatura Yazdırma ile ilgili Yardım sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Aşağıdaki durumlarda faturanın çıktısını alamazsınız:

  • Siparişiniz henüz kargoya verilmemişse,
  • Siparişiniz Pazaryeri satıcılarından (üçüncü taraf satıcılar) verilen bir siparişse. Bu durumda faturaya ihtiyacınız varsa doğrudan üçüncü taraf satıcıyla iletişime geçmelisiniz.
  • Siparişiniz “Amazon Logistics” siparişiyse,
  • Siparişiniz bir Amazon Global Store siparişiyse (Amazon Global Store siparişleri için KDV faturası oluşturulmaz. Bunun nedeni, Amazon Global Store'dan yapılan alışverişlerin KDV'den muaf olmasıdır.)

Amazon Global Store Siparişleri

Amazon Global Store aracılığıyla satın alınan ürünlerin gümrük ve ithalat vergileri, satın alma işlemi sırasında tahsil edilen İthalat Ücreti Depozitosu kapsamında ödenir. Kargo şirketi, teslimatın alıcısı adına tüm ithalatları beyan eder. Daha fazla bilgi için İthalat Ücreti Depozitosu Yardım sayfamızı ziyaret edin. Vergi amaçlı bir faturaya veya ithalat belgelerine ihtiyacınız varsa, ilgili kargo şirketine ulaşabilirsiniz.

Pazaryeri üzerinden verilen siparişler

Satıcı adına fatura sağlayamayız. Pazaryeri siparişi için bir faturaya ihtiyacınız varsa lütfen üçüncü taraf satıcıyla iletişime geçin.

Amazon Logistics Siparişleri

Faturaya ihtiyacınız varsa ancak fatura Hesabım sayfasında yoksa, lütfen üçüncü taraf satıcıyla iletişime geçin.

Amazon tarafından satılan ürünler

Satıcının Amazon olduğu bir ürün için vermiş olduğunuz siparişin faturası gerekiyorsa (Pazaryeri siparişlerinin bu kapsamda sayılmadığını hatırlatmak isteriz), Hesabım bölümüne giderek faturanızın çıktısını alabilirsiniz. Fatura yazdırma hakkında daha fazla bilgi için Fatura Yazdırma sayfasına gidin.

Faturada görünmesini istediğim adresi nerede belirtmeliyim?

Sadece Amazon tarafından satılan ürünler için geçerlidir.

Bireysel müşteri olarak faturanızda görünmesini istediğiniz adres, Vergi Mükellefi ve Fatura Bilgileri alanında belirttiğiniz bilgilerden alınacaktır. Bu alanın doldurulması zorunlu değildir. Bunu yapmazsanız, ödeme aracı adresiniz, Ekstre (Ödeme Aracı) Adresi alanında bulunur (sipariş verirken ödeme seçeneğini belirledikten sonra görüntülenir ve Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranız (11111111111) olarak gösterilir).

Önemli: Faturalar, siparişiniz gönderildikten sonra sistem tarafından otomatik olarak oluşturulur. Fatura oluşturulduktan sonra üzerinde herhangi bir değişiklik yapılması mümkün değildir. Faturalarınızda sorun yaşamamanız için, lütfen sipariş vermeden önce "Vergi Mükellefi ve Fatura Bilgileri" alanında belirttiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olun. Bu alanı boş bırakmanız durumunda, ödeme esnasında seçili olan mevcut "Ekstre (Ödeme Aracı) Adresi" fatura adresiniz olarak kullanılacaktır.

Not: Fatura (ödeme aracı) adresiniz, ödeme için kullandığınız kartın kayıtlı olduğu adrestir. Bu adresi, bankanız tarafından gönderilen hesap özetinde bulabilirsiniz. Ödeme aracı adresi ve tercih edilen ödeme seçeneği, Ödemeleriniz bölümünden değiştirilebilir.

Bir siparişte kullandığınız kredi kartına bağlı ödeme aracı adresi, daha sonraki siparişlerinizde aynı kartı kullanmanız halinde otomatik olarak seçilecektir. Dilerseniz, ödeme aracınızı seçtikten sonra çıkan ekrandan Ekstre (Ödeme Aracı) Adresi öğesinin üzerine tıklayarak yeni bir adres belirleyebilrsiniz.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.