Amazon.com.tr Kullanım ve Satış Şartları

Son Güncelleme: 02 Eylül 2021

Amazon.com.tr'ye hoşgeldiniz.

Amazon Europe Core SARL, Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi ve/veya iştirakleri ("Amazon"), Amazon.com.tr'yi (internet sayfası) ziyaret ettiğinizde veya burada alışveriş yaptığınızda, Amazon ürünlerini veya hizmetlerini kullandığınızda, mobil Amazon uygulamalarını kullandığınızda veya yukarıdakilerle bağlantılı olarak Amazon tarafından sunulan hizmetleri kullandığınızda (toplu olarak "Amazon Hizmetleri") size internet sayfası özellikleri ve diğer ürünler ve hizmetler sunmaktadır. Amazon Hizmetleri aracılığıyla kişisel bilgilerinizin nasıl toplandığını ve işlendiğini anlayabilmek adına lütfen Gizlilik Bildirimimizi ve Çerezler Bildirimimizi inceleyin Amazon, size, bu sayfada ortaya konan koşullara tabi olarak Amazon Hizmetleri'ni sağlamakta ve ürünler satmaktadır. Amazon.com.tr, Amazon'un ticari adıdır.

Kullanım Koşulları

Satış Koşulları

Kullanım Koşulları

Lütfen Amazon Hizmetleri'ni kullanmadan önce bu koşulları dikkatli bir şekilde okuyunuz. Amazon Hizmetleri'ni kullanarak, bu koşullarla bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Geniş bir Amazon hizmetleri yelpazesi sunmaktayız ve bazen ek şartlar geçerli olabilir. Bir Amazon Hizmeti'ni kullandığınızda (örneğin Hesabınız, Hediye Kartları veya mobil Amazon uygulamaları), söz konusu Amazon Hizmeti için geçerli olan şartlara, kılavuz ilkelere ve koşullara da ("Hizmet Şartları") tabi olacaksınız. Bu Kullanım Koşulları ile Hizmet Şartları arasında çelişki olması halinde, söz konusu Hizmet Şartları uygulanacaktır.

Hak ihlallerini Hak İhlali İddialarında Bulunmaya İlişkin Bildirim ve Prosedür sayfamızdan bildirebilirsiniz.

1 ELEKTRONİK İLETİŞİMLER

Herhangi bir Amazon Hizmeti'ni kullandığınızda veya masaüstünüzden veya mobil cihazınızdan bize e-postalar, sms'ler veya diğer iletişimler gönderdiğinizde bizimle elektronik olarak iletişim kurmuş olursunuz. Sizinle, örneğin e-posta, sms, uygulama içi anlık iletişimler gibi çeşitli şekillerde veya internet sayfasında e-posta mesajları veya iletişimler göndererek veya yayınlayarak veya Mesaj Merkezimiz gibi diğer Amazon Hizmetleri aracılığıyla elektronik olarak iletişim kuracağız. Sözleşmesel amaçlı olarak, bizden elektronik olarak iletişim almaya onay vermektesiniz ve size elektronik olarak temin ettiğimiz tüm sözleşmelerin, bildirimlerin, açıklamaların ve diğer iletişimlerin, uygulanan kanunlar farklı bir iletişim şeklini öngörmediği sürece, söz konusu iletişimlerin yazılı olmasına ilişkin her türlü yasal gerekliliğe uygunluk gösterdiğini kabul etmektesiniz.

ÖNERILER VE KIŞISELLEŞTIRME

:

Amazon Hizmetleri'nin bir parçası olarak, sizi ilgilendirebilecek özellikler, ürünler ve hizmetler önereceğiz, tercihlerinizi tanımlayacağız ve deneyiminizi kişiselleştireceğiz.

3 TELİF HAKKI, YAZARLARIN HAKLARI VE VERİTABANI HAKLARI

Metinler, grafikler, logolar, buton simgeleri, görseller, ses klipleri, dijital yüklemeler ve veri derlemeleri gibi herhangi bir Amazon Hizmeti'ne dahil edilen veya bunun aracılığıyla erişime sunulan tüm içerik, Amazon veya içerik sağlayıcılarının mülkiyetindedir ve Türk ve uluslararası telif hakları, yazar hakları ve veritabanı hakkı kanunları ile korunmaktadır. Herhangi bir Amazon Hizmeti'ne dahil edilen veya bunlar aracılığıyla erişime açılan tüm içeriğe ilişkin derlemeler, Amazon'un münhasır mülkiyetindedir ve Türk ve uluslararası telif hakkı ve veritabanı hakkı kanunları ile korunmaktadır.

Herhangi bir Amazon Hizmeti'nin içeriğinin kısımlarını açıkça verilmiş yazılı iznimiz olmadan alamaz ve/veya yeniden kullanamazsınız. Özellikle de, açıkça verilmiş yazılı iznimiz olmadan herhangi bir Amazon Hizmeti'nin içeriğinin herhangi bir önemli kısmının yeniden kullanımı için (bir veya birden fazla defa) bu kısmı almak için herhangi bir veri madenciliği, robot veya benzer veri toplama ve alma aracı kullanamazsınız. Ayrıca açıkça verilmiş yazılı iznimiz olmadan herhangi bir Amazon Hizmeti'nin önemli kısımlarını (örn. fiyatlarımız ve ürün listelerimiz) içeren kendi veri tabanınızı oluşturamazsınız ve/veya yayınlayamazsınız.

4 TİCARİ MARKALAR

Amazon ticari markalarının bir listesini görmek için Amazon Ticari Markalarının Kapsamlı Olmayan Listesi Yardım sayfamızı ziyaret edin.

Buna ek olarak, herhangi bir Amazon Hizmeti'ne dahil edilen veya bunun aracılığıyla erişime sunulan grafikler, logolar, sayfa başlıkları, buton simgeleri, kod metinleri ve hizmet adları Amazon'un ticari markaları veya ticari takdim şekilleridir. Amazon'un ticari markaları ve ticari takdim şekilleri, Amazon'un olmayan herhangi bir ürün veya hizmetle bağlantılı olarak, müşteriler arasında iltibas yaratma ihtimali olan herhangi bir şekilde veya Amazon'un itibarını zedeleyen veya Amazon'u kötüleyen herhangi bir şekilde kullanılamaz. Herhangi bir Amazon Hizmeti'nde görünen ancak Amazon'a ait olmayan diğer tüm ticari markalar, Amazon ile bağlantılı veya ilişkili olabilecek veya olmayabilecek, Amazon tarafından destekleniyor olabilecek veya olmayabilecek olan ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir.

5 PATENTLER

Bu internet sayfası, belirli özellikler ve hizmetler için bir veya daha fazla patent geçerlidir. İlgili Amazon patentlerinin ve ilgili lisanslanmış patentlerin kapsamlı olmayan bir listesi için İlgili Amazon Patentleri ve İlgili Lisanslı Patentlerin Kapsamlı Olmayan Listesi sayfasına gidin.

6 LİSANS VE ERİŞİM

Bu Kullanım Şartları'na ve ilgili Hizmet Şartları'na uygunluk göstermenize ve her türlü ilgili ücreti ödemenize tabi olmak üzere, Amazon veya içerik sağlayıcıları size, Amazon Hizmetleri'ne erişmek ve bunları kişisel ve ticari olmayan bir şekilde kullanmak için sınırlı, münhasır olmayan, devredilemez, alt lisans verilemeyen bir lisans vermektedir. Bu lisans herhangi bir Amazon Hizmeti'nin veya içeriğinin yeniden satışını veya ticari kullanımını; herhangi bir ürün listesinin, açıklamanın veya fiyatın herhangi bir şekilde toplanması ve kullanımı, herhangi bir Amazon Hizmeti veya içeriğinin herhangi bir türevsel kullanımını; hesap bilgilerinin diğer bir tüccarın faydası için herhangi bir şekilde karşıdan indirilmesi veya herhangi bir veri madenciliği, robot veya benzer veri toplama ve alma aracının herhangi bir kullanımını kapsamamaktadır.

İşbu Kullanım Koşulları'nda veya Hizmet Şartları'nın herhangi birisinde size açıkça verilmemiş olan tüm haklar Amazon veya lisans verenleri, tedarikçileri, yayıncıları, hak sahipleri veya diğer içerik sağlayıcıları tarafından saklı tutulmakta ve korunmaktadır. Herhangi Amazon Hizmeti veya herhangi bir Amazon Hizmeti'nin herhangi bir kısmı açıkça verilmiş yazılı onayımız olmadan herhangi bir ticari amaçla çoğaltılamaz, kopyalanamaz, satılamaz, yeniden satılamaz, ziyaret edilemez veya diğer bir şekilde faydalanılamaz.

Açıkça verilmiş yazılı iznimiz olmadan Amazon'un herhangi bir ticari markası, logosu veya (görüntüler, metin, sayfa düzeni veya formu dahil olmak üzere) diğer özel bilgilerini kapatmak için çerçeveleme yapamaz veya çerçeveleme teknikleri kullanamazsınız. Açıkça verilmiş yazılı iznimiz olmadan Amazon'un isimlerini veya ticari markalarını kullanan herhangi bir meta etiket veya herhangi bir diğer "gizli metin" kullanamazsınız.

Amazon Hizmetleri'ni kötüye kullanamazsınız. Amazon Hizmetleri'ni yalnızca kanunların müsaade ettiği şekilde kullanabilirsiniz. Bu Kullanım Koşulları'na veya Hizmet Şartları'na uymamanız halinde, Amazon tarafından verilen Amazon Hizmetleri'ni kullanmaya ilişkin lisanslar fesih olacaktır.

HESABIM

Belirli Amazon Hizmetleri'ni kullanmak için kendinize ait Amazon hesabına ihtiyacınız olabilir ve bu hesaba giriş yapmanız ve bu hesapla ilişkili geçerli bir ödeme yöntemine sahip olmanız gerekebilir. Eğer tercih edilen ödeme yönteminden para çekilmesinde bir problem oluşursa, hesabınızla ilişkili diğer geçerli ödeme yöntemlerini kullanabiliriz. Ödeme tercihlerinizi yönetmek için Ödemeleriniz bölümüne gidin.

Herhangi bir Amazon Hizmeti'ni kullanıyorsanız, hesabınızın ve şifrenizin gizliliğini korumaktan ve bilgisayarınıza ve mobil cihazlarınıza erişimi kısıtlamaktan sorumlu olacaksınız ve uygulanan kanunların izin verdiği ölçüde hesabınız ve şifreniz altında gerçekleşen tüm faaliyetler için sorumluluğu kabul ediyor olacaksınız. Şifrenin gizli ve güvenli tutulmasını sağlamak için gerekli tüm tedbirleri almanız ve şifrenizin başkası tarafından öğrenildiğine kanaat getirmeniz veya şifrenizin yetkisiz şekilde kullanıldığına veya kullanılabileceğine kanaat getirmeniz için herhangi bir gerekçenizin bulunması halinde bizi derhal bilgilendirmeniz gerekmektedir. Bize temin ettiğiniz bilgilerin doğru ve tam olduğundan emin olmaktan ve temin ettiğiniz bilgilerden herhangi bir değişiklik olursa bizi bilgilendirmekten sorumlu olacaksınız. Bize temin ettiğiniz bilgilerinize Hesabım alanından erişebilirsiniz. Kişisel bilgilerinize erişmek için Güvenlik ve Gizlilik Yardım sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Herhangi bir Amazon Hizmeti'ni: (i) herhangi bir Amazon Hizmeti'nin veya buna herhangi bir erişimin herhangi bir şekilde kesintiye uğramasına, zarar görmesi veya olumsuz yönde etkilenmesine neden olan veya neden olması muhtemel bir şekilde veya (ii) sahtekarlık amaçlı olarak veya bir suçla veya diğer bir kanunsuz faaliyet ile bağlantılı olarak veya (iii) rahatsızlık, huzursuzluk veya gerginlik yaratmak için kullanamazsınız.

Hizmet vermeyi reddetme veya hesapları sona erdirme hakkını saklı tutmaktayız. Uygulanan kanunları, geçerli sözleşme hükümlerini, kılavuz ilkelerimizi veya politikalarımızı ihlal etmeniz halinde, bu durum özellikle söz konusu olacaktır.

8 DEĞERLENDİRMELER, YORUMLAR, İLETİŞİMLER VE DİĞER İÇERİK

Ziyaretçiler, içerik yasadışı, müstehcen, küfürlü, tehdit edici, karalayıcı, gizliliği ihlal edici, fikri mülkiyet haklarını ihlal edici veya üçüncü taraflara diğer bir şekilde zarar verici veya karşı çıkılabilir olmadığı; ve yazılım virüsleri, politik propaganda, ticari istem, zincir mektuplar, toplu postalar veya herhangi bir "spam" türü içermediği veya bunlardan oluşmadığı sürece, değerlendirmeler, yorumlar ve diğer içerik yayınlayabilir; e-kartlar ve diğer iletişimler gönderebilir ve öneri, fikir, yorum, soru ve diğer bilgiler gönderebilir. Yanlış bir e-posta adresi kullanamaz, herhangi bir şahıs veya kuruluşmuş gibi kendinizi gösteremez veya bir kartın veya diğer içeriğin kaynağına ilişkin herhangi bir yanlış yönlendirme yapamazsınız. Bu türden içeriği kaldırma veya düzenleme hakkını saklı tutmaktayız (geçerli bir Hak İhlali İddialarında Bulunmaya İlişkin Bildirim Formu ve Prosedür, olmadığı sürece bu bir yükümlülük olmayacaktır). Eğer herhangi bir Amazon Hizmeti'ndeki bir öğe veya bilgi nedeniyle fikri mülkiyet haklarınızın ihlal edildiğine inanıyorsanız lütfen ilgili Hak İhlali İddialarında Bulunmaya İlişkin Bildirim Formu'nu doldurarak ve göndererek bizi bilgilendirin ve biz de size yanıt vereceğiz.

Müşteri incelemeleri, yorumları, müşteri soruları veya cevapları yayınlamanız veya internet sitesinde gösterilmesi için herhangi bir içerik (herhangi bir görsel, video veya ses, hep birlikte "içerik" olarak anılacaktır) üretmeniz durumunda: (a) Amazon'a, söz konusu içeriği dünya çapında kullanmak, çoğaltmak, yayınlamak, görüntülemek, tercüme etmek ve adapte etmek (bu lisansları üçüncü kişilere alt lisanslama hakkı da dahil) için münhasır olmayan, telifsiz hak veriyor olacaksınız ve (b) söz konusu içerik ile bağlantılı olarak gönderdiğiniz adı kullanma hakkını veriyor olacaksınız. Bu hüküm uyarınca hiçbir manevi hak devredilmemektedir.

İçeriğinizi kamuya açık alandan silebilirsiniz veya bu özelliğin sunulduğu yerlerde, ayarlarınızı değiştirerek sadece erişim sağladığınız kişilere gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

Yayınladığınız içeriğe ilişkin hakların tamamına sahip olduğunuzu veya bunları başka bir şekilde kontrol ettiğinizi ve içeriğin veya materyalin yayınlandığı tarih itibariyle: (i) içeriğin ve materyalin doğru olduğunu ve (ii) temin ettiğiniz içerik ve materyalin kullanımının Amazon'un herhangi bir geçerli politikasını veya kılavuz ilkelerini ihlal etmediğini veya herhangi bir gerçek veya tüzel kişiye zarar vermediğini (içerik veya materyalin karalayıcı olmadığı dahil olmak üzere) beyan ve tekeffül etmektesiniz. Herhangi bir yükümlülüğün, içeriğin yasadışı niteliğiyle ilgili bildirim aldığımızda içeriği düzgün bir şekilde kaldırmamamızdan (Hak İhlali İddialarında Bulunmaya İlişkin Bildirim ve Prosedür) kaynaklanması durumu hariç olmak üzere, temin ettiğiniz içerik ve materyalden veya bununla bağlantılı olarak Amazon'a karşı herhangi bir üçüncü taraf tarafından bulunulan ve bize ilettiğiniz içeriğe dayalı olarak veya bundan doğan tüm hak taleplerine karşı Amazon'u tazmin etmeyi kabul etmektesiniz.

9 FİKRİ MÜLKİYET İDDİALARI

Amazon başkalarının fikri mülkiyetine saygı duymaktadır. Fikri mülkiyet haklarınızın ihlal edilecek şekilde kullanıldığını düşünmeniz durumunda, lütfen hHak İhlali İddialarında Bulunmaya İlişkin Bildirim ve Prosedür)'ü izleyiniz.

10 AMAZON YAZILIM ŞARTLARI

Bu ve gelecekte eklenebilecek Kullanım Şartlarına ek olarak, Amazon Hizmetleri ile bağlantılı kullanımınız için muhtelif zamanlarda sizin erişiminize sunacağımız (yazılıma ve ilgili dokümantasyona ilişkin her türlü güncelleme ve yükseltme dahil olmak üzere) her türlü yazılım ("Amazon Yazılımları") için yazılım şartları uygulanacaktır.

11 DİĞER İŞLER

Amazon dışında taraflar da bu internet sayfasında mağaza sahibidir, hizmet sağlamaktadır veya ürün grupları satmaktadır. Buna ek olarak, bağlı olduğumuz şirketlerin ve diğer belirli işletmelerin sitelerine de bağlantılar sunmaktayız. Bu işletmelerin veya bireylerin veya internet sayfalarının içeriklerinin sundukları tekliflere ilişkin bir tekeffülde bulunmamaktayız ve bunları incelemek ve değerlendirmekten sorumlu değiliz. Amazon, tüm bunların veya diğer herhangi bir üçüncü tarafın eylemleri, ürünleri ve içerikleri için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük üstlenmemektedir. İşlemlerinize bir üçüncü tarafın müdahil olduğunda bunu anlamanız mümkün olacaktır ve işlemler ile ilgili bilgilerinizi söz konusu taraf ile paylaşabiliriz. Gizlilik beyanlarını ve diğer kullanım koşullarını dikkatli bir şekilde değerlendirmeniz gerekmektedir.

12 AMAZON'UN ROLÜ

Amazon, üçüncü taraf satıcıların ürünlerini Amazon.com.tr'de listelemelerine ve satmalarına izin vermektedir. Bu durumların her birinde, bu durum, ilgili ürün ile ilgili bilgilerin bulunduğu sayfada belirtilmektedir. Amazon'un Amazon Marketplace’de gerçekleştirilen işlemleri olanak tanıması ile birlikte, Amazon satıcının ürünlerinin alıcısı veya satıcısı değildir ve bunun yerine ticari vekil olarak Amazon Marketplace’i sağlamaktadır ve satıcılar adına alıcılardan satış bedelini tahsis etmekle yetkilendirilmiştir. Buna uygun olarak, bu üçüncü taraf ürünler için bir satışın tamamlanmasının ardından oluşturulan sözleşme, yalnızca satıcı ve alıcı arasındadır. Bir alıcı üçüncü taraf bir satıcının ürünlerine ilişkin satınalma bedeli ve masrafları Amazon’a ödediği zaman, alıcınn üçüncü taraf satıcı ürünlerine ilişkin satınalma bedeli ile söz konusu masrafları ödemeye yükümlülüğü yerine getirilmiş sayılır. Satıcı ürünlerin satışından ve her türlü alıcı hak talebi veya alıcı ve satıcı arasındaki sözleşmeden veya bununla bağlantılı olarak doğan her türlü sorun ile ilgilenmekten kendisi sorumludur. Amazon'un alıcının daha güvenli bir satın alma deneyimi yaşamasını istemesi nedeniyle, her türlü sözleşmeye dayalı veya diğer haklara ek olarak Amazon, Amazon A'dan Z'ye garantisini sunmaktadır.

13 YÜKÜMLÜLÜĞÜMÜZ

Amazon Hizmetleri'nin erişilebilirliğinin kesintisiz olmasını ve iletimlerin hata içermemesini sağlamak için elimizden geleni yapacağız. Ancak, internetin doğası gereği bu durum garanti edilememektedir. Ayrıca, Amazon Hizmetleri'ne olan erişiminiz, onarımlar, bakım yapılması veya yeni özellikler veya hizmetlerin devreye sokulması için muhtelif zamanlarda askıya alınabilir veya kısıtlanabilir. Bu tür askıya alma veya kısıtlamanın sıklığını ve süresini sınırlamaya çalışacağız.

Amazon (i) kendisinin ihlaline bağlı olmaksızın ortaya çıkan zararlardan veya (ii) iş kaybı (kar kaybı, gelir, sözleşme, tahmin edilen birikim, veri, iyiniyet ya da boşa harcanan masraf dahil) veya (iii) Amazon Hizmetleri’ni kullanmaya başladığınızda sizin ya da bizim tarafımızdan öngörülemeyen dolaylı zararlardan sorumlu olmayacaktır.

Bizim makul kontrolümüz dışında herhangi bir sebepten dolayı işbu koşullarda yer alan yükümlülüklerimizi yerine getirmede bir gecikme veya bu yükümlülükleri yerine getirmeme söz konusu olursa, bu gecikme veya yükümlülükleri yerine getirmeme durumundan sorumlu olmayacağız. Bu hüküm, mal veya hizmetlerin size makul bir zamanda sağlanması ya da bizim makul kontrolümüz dışındaki sebeplerden dolayı mal veya hizmeti makul bir sürede alamamışsanız geri ödemeye hak kazanmanız yönündeki hukuki haklarınıza etkilemeyecektir.

Bazı ülkelerin mevzuatları yukarıda belirtilen sınırlamalara kısmen veya tamamen izin vermemektedir. Bu mevzuatların size uygulanması halinde, yukarıdaki sınırlamaların tamamı veya bir kısmı size uygulanmayabilir ve ilave haklarınız olabilir.

Yukarıda belirtilen sorumluluk sınırlamaları, ölüm, kişisel yaralanma ve sağlık ile ilgili zararlar, garanti süresinden sonra bir kusur, ürünün durumu ve hileli bir şekilde saklanmış kusurlar için geçerli değildir.

14 UYGULANACAK HUKUK

Bu koşullar, kanunlar ihtilafı hükümleri hariç olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun olarak düzenlenmekte ve yorumlanmakta olup Milletlerarası Mal Satımına İlişkin Sözleşmeler Hakkında Birleşmiş Milletler Antlaşması'nın uygulanması açıkça hariç tutulmuştur. Birlikte, İstanbul (Çağlayan) mahkemeleri ve icra dairelerinin münhasır olmayan yetkisini kabul etmekteyiz. Ayrıca Türkiye'deki Tüketici Hakem Heyetlerine başvurabilirsiniz. Herhangi bir konuyu dikkatimize sunmak isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçin.

15 HİZMETTEKİ DEĞİŞİKLİKLER VEYA KULLANIM KOŞULLARI'NDAKİ TADİLLER

Bu Kullanım Koşulları ve Hizmet Şartları dahil olmak üzere herhangi bir Amazon Hizmeti'nde, politikasında, şart ve koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktayız. Amazon Hizmetleri'ni kullandığınız zamanda geçerli olan şartlar ve koşullar, politikalar ve Kullanım Koşulları'na tabi olacaksınız. Bu Kullanım Koşulları'ndan herhangi birinin geçersiz, hükümsüz veya herhangi bir nedenle uygulanamaz görülmesi halinde, bu koşul bölünebilir olarak addedilecek ve diğer koşulların geçerliliğini veya uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

FERAGAT

Bu Kullanım Koşullarını ihlal etmeniz ve bizim de herhangi bir eylemde bulunmaması halinde, bu Kullanım Koşullarını ihlal ettiğiniz herhangi bir durumda haklarımızı ve hukuki çözüm yollarımızı yine de kullanma hakkına sahip olacağız.

17 ÇOCUKLAR

Çocukların satın alabileceği ürünler satmıyoruz. Yetişkinlerin satın alabileceği çocuk ürünleri satıyoruz. 18 yaşın altındaysanız, Amazon Hizmetleri'ni sadece bir ebeveyn veya vasi ile birlikte kullanabilirsiniz.

18 İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Bu internet sayfasının sahibi, Amazon Europe Core SARL'dır ve bu internet sayfası Amazon Europe Core SARL tarafından sağlanmaktadır. Diğer Amazon Hizmetlerine ait özel kullanım ve satış şartlarını internet sayfamızda bulabilirsiniz.

Amazon Europe Core SARL için:

Amazon Europe Core SARL, Société à responsabilité limitée, 
38 Avenue John F. Kennedy, L-1855 Lüksemburg
Kayıtlı Sermaye: 154.560 Euro
Lüksemburg’da kayıtlı;
Lüksemburg Ticaret Sicil Numarası: B-101818
İşletme Kayıt Numarası: 134248
Lüksemburg KDV Kayıt Numarası: LU 20260743


Diğer iletişim bilgileri:

Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi için

Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi
Esentepe Mahallesi Bahar Sokak No: 13/52 Şişli, İstanbul
Türkiye’de tescil edilmiştir.
MERSIS numarası: 0068097228800001

19 HAK İHLALİ İDDİALARINDA BULUNMAYA İLİŞKİN BİLDİRİM VE PROSEDÜR

Fikri mülkiyet haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız ve Marka Tescili için uygun şartlara sahipseniz lütfen bu hizmete kaydolun ve şikayetinizi Marka Tescili aracılığıyla bize iletin. Diğer durumlarda, lütfen şikayetinizi internet üzerinden Hak İhlali Bildirim Formu'nu doldurarak gönderin. Bu form, telif hakkı, ticari marka, tasarım ve patent talepleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü fikri mülkiyet hak talebini bildirmek için kullanılabilir.

Bir şikayeti aldıktan sonra, bilgilerin veya bir öğenin kaldırılması ve tekrar ihlal edilenlerin uygun koşullarda sona ermesi de dahil olmak üzere belirli eylemler gerçekleştirebiliriz. Tüm bu tür eylemler sorumluluk kabul edilmeden ve herhangi bir hak, çözüm veya savunmaya halel getirmeksizin, bunların hepsi açıkça saklıdır. Bu durum, Bildirim Formu'nun, ihlal edildiği iddia edilen içeriğin temin edilmesine müdahil olan taraflara iletilmesini de kapsamaktadır. Amazon'u, bir Bildirim Formu'nun gönderilmesinden veya bununla bağlantılı olarak Amazon'a karşı bir üçüncü tarafın iddia ettiği her türlü hak talebine karşı tazmin etmeyi kabul etmektesiniz.

Üçüncü Taraf Satıcı Listeleri hakkında not: Üçüncü Taraf Satıcı listelerinin Amazon.com.tr'de yalnızca listelendiğini ve sadece herhangi bir listelemeden erişilebilir olan Satıcı Bilgi sayfaları aracılığıyla iletişim kurulabilecek olan Üçüncü Taraf Satıcılar'ın takdirinde olduğunu unutmamanız rica olunur.

ASIN ve ISBN-10 Tanımı: ASIN ve ISBN-10 Tanımı: "ASIN" Amazon Standart Öğe (veya Kimlik) Numarası anlamına gelmekte olup on (10) karakterli bir belirteçtir. ASIN, Ürün ile ilgili Bilgiler altındaki herhangi bir liste altında bulunabilir. "ISBN-10", Uluslararası Standart Kitap Numarası anlamına gelmekte olup Ürün ile ilgili Bilgiler altındaki bazı kitap listelerinde bulunabilen on (10) haneli bir belirteçtir.

Önemli Uyarı: Amazon'a yapılan Bildirim Formu'nda yanlış, yanıltıcı veya doğru olmayan bilgiler verilmesi, hukuki ve/veya cezai sorumluluklarla sonuçlanabilir. Herhangi bir sorunuz olması halinde bir avukat ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

EK AMAZON YAZILIM ŞARTLARI

Amazon Yazılımının Kullanımı. Amazon Yazılımı'nı sadece Amazon Hizmetleri'ni Amazon'un sunduğu şekilde ve Kullanım Koşulları'nın, bu Yazılım Şartları'nın ve her türlü Hizmet Şartı'nın izin verdiği şekilde kullanmanızı sağlamak amacıyla kullanabilirsiniz. Amazon Yazılımı'nın herhangi bir kısmını programlarınızın bir parçası haline getiremez veya herhangi bir kısmını kendi programlarınız ile birlikte derleyemez, Amazon Yazılımı'nı diğer bir hizmetle birlikte kullanmak üzere aktaramaz veya satamaz, kiralayamaz, ödünç vermez, dağıtamaz ve alt lisanslayamazsınız veya Amazon Yazılımı'na ilişkin herhangi bir hakkı tamamen veya kısmen başka herhangi bir şekilde devredemezsiniz. Amazon Yazılımı'nı herhangi bir yasadışı amaç için kullanamazsınız. Size herhangi bir Amazon Yazılımı'nı sunmayı herhangi bir zamanda sonlandırabilir ve herhangi bir Amazon Yazılımı'nı kullanma hakkınızı herhangi bir zamanda önceden bildirimde bulunmaksızın feshedebiliriz. Bu Yazılım Şartları'ndan, Kullanım Koşulları'ndan veya diğer Hizmet Şartları'ndan herhangi birine uymamanız halinde, Amazon Yazılımı'nı kullanma haklarınız önceden bildirimde bulunmaksızın kendiliğinden sona erdirilecektir. Belirli Amazon Yazılımları içerisinde yer alan veya bunlar ile birlikte dağıtılan ve ilgili belgelerde özel olarak belirtilen ek üçüncü taraf şartları, söz konusu Amazon Yazılımı (veya Amazon Yazılımı'nın içinde yer alan yazılıma) uygulanabilecektir ve bu Kullanım Koşulları ile herhangi bir çelişki olması halinde, söz konusu yazılımın kullanımına uygulanacaktır. Herhangi bir Amazon Hizmeti'nde kullanılan tüm yazılımlar, Amazon'un veya yazılım tedarikçilerinin mülkiyetindedir ve Türk ve uluslararası telif hakkı kanunları uyarınca korunmaktadır.

Üçüncü Taraf Hizmetlerin Kullanılması. Amazon Yazılımı'nı kullandığınızda aynı zamanda bir kablosuz taşıyıcı veya bir mobil sağlayıcısı gibi, bir ya da daha fazla üçüncü tarafın hizmetlerini de kullanıyor olabilirsiniz. Üçüncü taraf hizmetlerini kullanımınız üçüncü tarafların ayrı politika, kullanım şartları ve ücretlerine tabi olabilir.

Tersine Mühendisliğin Yasak Olması. Uygulanan amir kanunlar uyarınca açıkça izin verilmediği sürece, herhangi bir kişiyi, tamamen veya kısmen Amazon Yazılımı'nı kopyalamasını, değiştirmesi, tersine mühendislik yapması, kaynak koda geri dönüştürmesi veya tersine çevirmesi veya diğer bir şekilde Amazon Yazılımı'na müdahale etmesi veya Amazon Yazılımı'ndan herhangi bir türev/işleme eser oluşturması için teşvik etmemelisiniz, herhangi bir kişiye bu hususta yardımcı olmamalısınız veya herhangi bir kişiyi bunlar için herhangi bir şekilde yetkilendirmemelisiniz ve bunları bizzat gerçekleştirmemelisiniz.

Güncellemeler Amazon Yazılımı'nı güncel tutmak için istenilen herhangi bir zamanda ve size önceden bildirimde bulunmadan otomatik veya manuel güncellemeler sunabiliriz.

Satış Koşulları

1 UYGULANABİLİRLİK KAPSAMI

Bu Satış Koşulları, ürünlerin Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi tarafından size satışını düzenlemektedir.

Geniş bir Amazon hizmetleri yelpazesi sunmaktayız ve bazen ek şartlar geçerli olabilir. (Hesabınız, Hediye Kartları, mobil cihazlar için Amazon uygulamaları veya Mesaj gibi) bir Amazon Hizmeti'ni kullandığınızda aynı zamanda söz konusu Amazon Hizmeti'nin şartlarına, kılavuz ilkelerine ve koşullarına da ("Hizmet Şartları") tabi olacaksınız. Bu Satış Koşulları ile Hizmet Şartları arasında çelişki olması durumunda, söz konusu Hizmet Şartları uygulanacaktır.

Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi’nde bir sipariş vermeden bu koşulları dikkatli bir şekilde okumanız rica olunur. Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi’nde bir sipariş vererek, bu koşullara bağlı olmak konusunda mutabık olduğunuzu belirtmektesiniz.

2 SÖZLEŞMEMIZ

Amazon'dan bir ürün almak için bir sipariş verdiğinizde, size siparişinizi aldığımızı teyit eden ve siparişinizin ayrıntılarını içeren bir mesaj ("Sipariş Teyidi") göndereceğiz. Eğer belirli Amazon Hizmetleri'ni (örn. Amazon mobil uygulamaları) kullanıyorsanız, Sipariş Teyidi, internet sayfasında bir Mesaj Merkezi'nde yayınlanabilir. Ürünü size gönderilmek üzere sevkiyatını yaptığımızda, ürünü size gönderdiğimize dair internet sayfasında Mesaj Merkezi'nden bir mesaj yayınlayacağız veya bir e-posta göndereceğiz ("Gönderme Teyidi"). Siparişinizin birden fazla paket halinde gönderilmesi durumunda, paketler için ayrı bir Gönderme Teyidi alabilirsiniz. Sözleşmeniz Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi ile olacaktır. Aşağıdaki bölüm 3'te belirtilen iptal hakkınızı etkilemeksizin, bir ürüne ilişkin siparişinizi, söz konusu ürüne ilişkin Gönderme Teyidi'ni iletmemizden önce herhangi bir zamanda herhangi bir masraf ödemeksizin iptal edebilirsiniz. Bu iptal etme hakkı, indirme veya kullanım (hangisi daha önceyse) başladıktan sonra, fiziksel formatta temin edilmeyen (örn. bir CD veya DVD'de) dijital ürünler veya yazılımlar dahil olmak üzere belirli ürün ve hizmet kategorileri için geçerli değildir.

Tüketici olarak satış faturalarını, elektronik olarak almayı (okunabilir bir versiyonu da dahil) ve iadeleriniz için Amazon'un elektronik fatura (okunabilir bir versiyonu da dahil) düzenlemesini onaylamaktasınız. Elektronik faturalar, internet sayfasının Hesabım bölümünde erişiminize sunulacaktır. Her bir teslimata ilişkin olarak, Gönderme Teyidimizde, bir elektronik faturanın mevcut olup olmadığına ilişkin olarak sizi bilgilendireceğiz. İlaveten Bize Ulaşın sekmesi aracılığıyla e-posta göndererek, chat ya da telefon aracılığıyla ulaşarak ilave masrafa tabi olmaksızın elektronik faturalarınızın birer çıktısını elde edebilirsiniz. Faturanın çıktısı, hesabınızdaki elektronik faturanın bir kopyası olarak değerlendirilmelidir. Elektronik faturalar ile ilgili daha fazla bilgi ve basılı bir kopyayı nasıl alabileceğiniz ile ilgili talimatlar için yardım sayfalarımıza başvurunuz.

Ürünleri sadece ortalama bir ev halkının normal ihtiyaçlarına tekabül eden miktarlarda sattığımızı ve satışlarımızın yalnızca nihai tüketicilere yönelik olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu durum, gerek münferit bir sipariş içerisinde sipariş edilen ürünlerin sayısı gerekse de münferit siparişlerin normal bir ev halkı için olağan bir miktarda olmasına rağmen birden çok sipariş verilmesi için geçerlidir.

3 14 GÜNE KADAR CAYMA HAKKI, CAYMA HAKKINA İLİŞKİN İSTİSNALAR VE İHTİYARİ İADE GARANTİMİZ

CAYMA HAKKINA İLİŞKİN TALİMAT

YASAL HAK

Aşağıda sayılan istisnalardan biri uygulanmıyorsa, herhangi bir neden göstermeksizin, sizin veya sizin atadığınız (nakliyeci hariç olmak üzere) bir üçüncü kişi tarafından satın alınan malları (veya sözleşmenin çok partili siparişlere veya birden fazla pay ya da parçalı ürünlere ilişkin olması halinde son ürünü) teslim aldığınız günden veya hizmetler veya dijital içerik somut bir ortamda (örn. CD veya DVD gibi) temin edilmiyor ise, sözleşmenin akdedildiği günden itibaren 14 gün içerisinde siparişinizden cayma hakkına sahipsiniz.

Bizi, (Esentepe Mahallesi Bahar Sokak No: 13/52 Şişli, İstanbul adresindeki Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi ) siparişinizden cayma kararınızla ilgili olarak bilgilendirmeniz gerekmektedir. Talebinizi, İade Destek Merkezi’miz üzerinden , bizimle iletişim kurarakveya standart iptal formu aracılığıyla gönderebilirsiniz. İade merkezini kullanmanız durumunda, size, söz konusu cayma bildiriminin alındığına ilişkin teyidimizi ileteceğiz.

Son cayma tarihini geçmemek için, cayma hakkını kullanmak istediğinize dair iletişimi cayma dönemi sona ermeden göndermeniz ve ürünleri aşağıda tanımlanan son tarih içerisinde, İade Destek Merkezimiz aracılığıyla iade etmeniz yeterli olacaktır.

Hakkın kullanımıyla ilgili kapsam, içerik ve talimatlar ile ilgili ek bilgi için, Müşteri Hizmetleriyle iletişim kurun.

CAYMA HAKKININ ETKİLERİ

Siparişinizden caymanız durumunda, satın alınan ürünler için sizden aldığımız tüm ödemeyi ve teslimat ücretlerini geri ödeyeceğiz. Bu ödeme siparişin iptali ile ilgili iletişiminizi aldığımız tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde yapılacaktır. Söz konusu ödeme için aksini açıkça belirtmediğiniz sürece ilk işlem için kullandığınız ile aynı ödeme yöntemini kullanacağız. Her durumda, söz konusu söz konusu geri ödemenin bir sonucu olarak herhangi bir ücrete maruz kalmayacaksınız.

Ürünleri bize herhangi bir fazla gecikme olmaksızın ve her hâlükârda İade Destek Merkezi’miz aracılığıyla bu siparişin iptalini bize ilettiğiniz tarihten itibaren en geç 10 gün içerisinde göndermeniz gerekmektedir. Son tarihi geçirmemek için, ürünleri 10 günlük dönem sona ermeden önce göndermeniz yeterlidir. Teslim edilen ürünlerin sipariş edilen ürünler ile aynı olması ve bizim tarafımızdan belirlenen kuryenin kullanılmış olması halinde ürünlerin normal iade ücretini üstlenmeniz gerekmeyecektir.

Ürünlerin herhangi bir şekilde bozulması için, yalnızca ürünlerin taşınması nedeniyle ürünlerin değeri düşerse (ürünlerin niteliğini, özelliklerini ve işleyişini belirlemenin gerekli olduğu durumlar hariç) tazminat ödemek zorunda kalacaksınız.

CAYMA HAKKININ İSTİSNALARI

Aşağıdakilere ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı kullanılamamaktadır veya zamanaşımına uğramaktadır:

  • Tesliminden sonra koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler veya tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler;
  • Malın tesliminden sonra koruyucu unsurları açılmış olması halinde ses veya video kayıtları veya mühürlenmiş yazılımlar;
  • Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler;
  • Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler;
  • Amazon MP3 Müzik hizmetinin kullanımı gibi Amazon'un tümüyle ifa etmiş olduğu ve hizmeti sunmaya başlayabileceğimizi ve sözleşme tamamen yerine getirildiğinde caymayacağınızı siparişinizi vermeden önce açıkça kabul ettiğiniz hizmetler;
  • Siparişiniz yerine getirilmeden önce açıkça kabul ettiğiniz ve aynı zamanda içeriği sunmaya başlayabileceğimizi ve teslimata başlayabileceğimizi ve teslimata başladığında caymayacağınızı teyit ettiğiniz, somut bir ortamda (örn. bir CD veya DVD gibi) temin edilmeyen dijital içeriğin (uygulamalar, dijital yazılım, e-kitaplar, MP3 vs. dahil olmak üzere) temini;
  • Bu yayınların teslimatına ilişkin abonelik sözleşmeleri hariç olmak üzere gazetelerin, dergilerin veya magazinlerin teslimatı ve ve
  • Fiyatı piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve kontrolümüzde olmayan ürünlere ilişkin sözleşmeler.

CAYMA HAKKINA İLİŞKİN TALİMATIN SONU

İHTİYARİ İADE GARANTİMİZ

Yasal haklarınızın yanı sıra, Amazon size aşağıdaki ihtiyari iade garantisini sunmaktadır:

İade Politikalarımız sayfasında yer alan istisnalardan hiçbiri uygulanamıyorsa ve ürünler eksiksiz ve teslim alındığı andaki ile aynı durumda ise, Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi tarafından satılan ürünler 30 gün içerisinde Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi'ne iade edilebilir. Ek bilgilere, Sipariş Ettiğiniz Ürünlerin İadesi Yardım sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ürünler, İade Destek Merkezi’miz aracılığıyla iade edilecektir.

Ürünleri bu ihtiyari iade garantisine uygun olarak iade etmeniz durumunda, tarafınızdan zaten ödenmiş olan satın alma bedelini size iade edeceğiz ancak ilk satın almanız ile ilgili teslimat masraflarını iade etmeyeceğiz. Benzer bir şekilde, nakliye riski ve iade masrafları da size aittir. Bu iade garantisi yasal haklarınızı etkilememekte ve bu nedenle yukarıda açıklandığı şekilde iptal hakkınızı etkilememektedir.

4 FİYATLANDIRMA VE BULUNABİLİRLİK

Tüm fiyatlara, yasal olarak uygulanacak KDV dahildir.

Her bir ürün bilgi sayfasında ve internet sitesinde tarafımızca satılan ürünlerin mevcudiyet bilgisini listeliyoruz. Ürünlerin bulunabilirliği konusunda, söz konusu sayfa ya da internet sitesinde belirttiğimizden daha spesifik olma ihtimalimiz bulunmamaktadır. Siparişinizi işleme koyduğumuzda, sipariş ettiğiniz ürünlerin mevcut olmadığı anlaşılırsa en kısa sürede sizi e-posta veya Mesaj Merkezi’nden mesaj iletmek suretiyle bilgilendireceğiz ve ilgili ürünleri size ücretlendirilmeyeceğiz.

Aksi internet sitesinde belirtilmedikçe, teslimat tahminlerinin yalnızca tahmini olduğuna dikkatinizi çekeriz. Bunlar garanti edilen teslimat süreleri değildir ve bu yönde algılanmamalıdır.

Teslim ettiğimiz ürünler giriş kapınıza, ön kapınıza veya merdivenlerinize sığmadığı için size teslimat yapamamamız veya teslimat zamanı size makul bir bildirim süresi içerisinde duyurulmasına rağmen teslimat adresinde bulunmamanız halinde, söz konusu yapılamayan teslimatın masraflarını üstlenmeniz gerekecektir.

5 ÜRÜN BILGISI

Aksi özellikle belirtilmedikçe, Amazon internet sitesinde satılan ürünlerin üreticisi değildir. İnternet sitemizde satılan ürünlerin ürün bilgilerinin doğruluğunu temin etmeye çalışsak da, ürünlerin gerçek ambalajı ve materyalleri internet sitemizde belirtilen ürün bilgisinden fazlasını içerebilir ya da farklı olabilir. Ürün içerik maddeleri de değişebilecektir. İnternet sitemizde yer alan ürün bilgileri yalnızca bilgilendirme amacıyla sağlanmaktadır. Yalnızca internet sitemizde sunulan bilgiye itimat etmemenizi tavsiye ederiz. Lütfen kullanmadan önce her zaman ürünle birlikte sağlanan etiketleri, uyarıları ve yönlendirmeleri okuyunuz.

6 GÜMRÜK

Türkiye dışından ürün siparişi verdiğinizde, paket belirtilen varış noktasına vardığında uygulanan ithalat harçlarına ve vergilerine tabi olabilirsiniz. Gümrükten çekme için gerekli olan her türlü ek ücret sizin tarafınızdan üstlenilmelidir, bu ücretler üzerinde herhangi bir kontrolümüz bulunmamaktadır. Buna ek olarak, Türkiye dışındaki bir Amazon Pazaryeri satıcısından sipariş verirken, ithalat sorumlusu olarak kabul edildiğinizi ve ürünleri aldığınız ülkenin bütün kanunları ve düzenlemelerine uymanız gerektiğinizi hatırlatmak isteriz. Gizliliğiniz bizim için önemlidir ve müşterilerimizi, sınırlar arası teslimatı söz konusu olan ürünlerin gümrük yetkilileri tarafından açılıp incelenebileceği hususunda bilgilendirmek isteriz.

7 1-TIK’LA (1- CLICK) SİPARİŞ

1-Tık'la (1- Click) sipariş, ürünleri Amazon'dan güvenli bir şekilde sipariş etmenin en hızlı ve kolay yoludur. Eğer halka açık veya paylaşılan bir bilgisayar terminalini kullanıyorsanız, bilgisayarın başında değilken 1-Tık'la sipariş özelliğini devre dışı bırakmanızı kesinlikle öneririz.

8 AMAZON TARAFINDAN SATILAN ÜRÜNLER İÇİN GARANTİ VE SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

30 günlük iade garantinize ek olarak, Türkiye'deki müşteriler ürünlerin teslimatından itibaren iki yıllık bir süre ile yasal garanti haklarına sahiptir ve ürünlerin ayıplı olması veya açıklandıkları gibi olmaması durumunda, Amazon'dan satın alınan ürünlerin onarılmasını veya değiştirilmesini talep edebilirler. Ürünlerin makul bir süre içerisinde veya sorun olmadan onarılmaması veya değiştirilmemesi halinde, geri ödeme veya satın alma fiyatında indirim yapılmasını talep edebilirsiniz.

İlave bir adım olarak ikame ürünlerin size teslim edilmesi durumunda, size ilk olarak teslim edilen ürünü, bize, masrafları bize ait olmak üzere, 30 gün içerisinde iade etmekle sorumlu olacaksınız. Ayıplı malların iadesi yasal gerekliliklere uygun şekilde yapılmalıdır. Amazon, kanunlara uygun olarak zararlarına ilişkin hak talebinde bulunma hakkını saklı tutmaktadır.

2. el ürünler söz konusu olduğunda, garanti süresi iki yıldan daha kısa olabilir.

Şartlar ve koşullar ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için iade koşullarımızı inceleyin.

Amazon ve iştirakleri (i) kendisinin ihlaline bağlı olmaksızın ortaya çıkan zararlardan veya (ii) iş kaybı (kar kaybı, gelir, sözleşme, tahmin edilen birikim, veri, iyiniyet ya da boşa harcanan masraf dahil) veya (iii) ürünlerin size satışına ilişkin satış sözleşmesi oluşturulduğu esnada sizin ya da bizim tarafımızdan öngörülemeyen dolaylı zararlardan sorumlu olmayacaktır.

Bazı ülkelerin mevzuatları yukarıda belirtilen sınırlamalara kısmen veya tamamen izin vermemektedir. Bu mevzuatların size uygulanması halinde, yukarıdaki sınırlamaların tamamı veya bir kısmı size uygulanmayabilir ve ilave haklarınız olabilir.

İşbu koşullarda yer alan hiç bir hüküm, hileli davranışlarımızdan doğan veya ihlal ve kasten kötüye kullanma davranışımızla meydana gelen ölüm ya da yaralanmalar için sorumluluğumuzu sınırlamaz veya ortadan kaldırmaz.

Bizim makul kontrolümüz dışında herhangi bir sebepten dolayı işbu koşullarda yer alan yükümlülüklerimizi yerine getirmede bir gecikme veya bu yükümlülükleri yerine getirmeme söz konusu olursa, bu gecikme veya yükümlülükleri yerine getirmeme durumundan sorumlu olmayacağız. Bu hüküm, ürünlerin size makul bir sürede gönderilmesi hakkkınızı etkilemez. Gecikmenin ürünlerin sevkiyata konulmasından önce oluşması halinde, size ürünler sevk edilene kadar ücretlendirme yapmayacağız ve sevkiyattan önce dilediğiniz zaman siparişi iptal edebileceksiniz.

9 UYGULANACAK HUKUK

Bu koşullar, kanunlar ihtilafı hükümleri hariç olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun olarak düzenlenmekte ve yorumlanmakta olup Milletlerarası Mal Satımına İlişkin Sözleşmeler Hakkında Birleşmiş Milletler Antlaşması'nın uygulanması açıkça hariç tutulmuştur. Birlikte, İstanbul (Çağlayan) mahkemelerinin ve icra dairelerinin münhasır olmayan yetkisini kabul etmekteyiz. Ayrıca Türkiye'deki Tüketici Hakem Heyetlerine başvurabilirsiniz.

10 SATIŞ KOŞULLARI'NDA DEĞİŞİKLİKLER

Bu Satış Koşulları dahil olmak üzere internet sayfamızda, politikalarımızda ve şart ve koşullarımızda herhangi bir zamanda değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktayız. Bu şart ve koşullar, politikalar veya Satış Koşulları'nda kanun veya devlet tarafından herhangi bir değişiklik yapılması öngörülmediği sürece (bu durum tarafınızdan verilen daha önceki siparişler için de geçerli olabilecektir) bize bir sipariş verdiğiniz zamanda geçerli olan şartlar ve koşullar, politikalar ve Satış Koşulları'na tabi olacaksınız. Bu Satış Koşulları'ndan herhangi birinin geçersiz, hükümsüz veya herhangi bir nedenle uygulanamaz olarak görülmesi durumunda, bu koşul bölünebilir olarak addedilecek ve diğer koşulların geçerliliğini veya uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

11 FERAGAT

Bu Satış Şartları’nı ihlal etmeniz ve bizim de herhangi bir eylemde bulunmamamız halinde, bu Satış Şartları’nı ihlal ettiğiniz herhangi bir diğer durumda haklarımızı ve hukuki çözüm yollarımızı yine de kullanma hakkına sahip olacağız.

12 ÇOCUKLAR

Çocukların satın alabileceği ürünler satmamaktayız. Yetişkinlerin satın alabileceği çocuk ürünleri satıyoruz. Eğer 18 yaşın altındaysanız, Amazon Hizmetleri'ni sadece bir ebeveyn veya vasi ile birlikte kullanabilirsiniz.

13 İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

İletişim bilgilerimiz aşağıdaki gibidir:

Amazon Türkiye Perakende Hizmetleri Limited Şirketi

Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi
Esentepe Mahallesi Bahar Sokak No: 13/52 Şişli, İstanbul İstanbul, Türkiye'de tescil edilmiştir MERSIS Numarası: 0068097228800001