Daha fazla çözüm bulun

Amazon Hediye Kartı Hüküm ve Koşulları

Amazon Hediye Kartının ve bakiyesinin kullanım koşulları aşağıdaki gibidir.

1. Kullanım

Amazon.com.tr Hediye Kartları ("Hediye Kartları"), yalnızca www.amazon.com.tr’de yer alan ve uygun ürünler satın alınırken kullanılabilir. Hediye Kartlarının Amazon ile ilişkili herhangi bir internet sitesinde kullanım şekli bizim takdirimiz doğrultusunda haber verilmeksizin değiştirilebilir. Yapılan satın almalar, kartı kullanan kişinin Hediye Kartı bakiyesinden düşülür. Kullanılmayan Hediye Kartı bakiyeleri kart sahibinin Amazon.com.tr hesabına kaydedilir. Satın alma işleminin tutarı Hediye Kartı bakiyesini aşarsa, bakiyeyi aşan kısım başka bir ödeme yöntemi kullanılarak ödenmelidir. Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi veya bağlı şirketleri ("biz", “bize” ve "bizim") Hediye Kartını satın alanlara aldıkları kartların kullanım durumu hakkında bilgi verebilir. Hediye Kartı bakiyenizi Amazon.com.tr hesabınızdan takip edebilirsiniz. Hediye Kartları ücrete tabi değildir.

2. Sınırlamalar

Kullanılmayan bakiyeler de dahil olmak üzere Hediye Kartlarının geçerliliği veriliş tarihinden on yıl sonra sona erer.

Hediye Kartları, işbu kayıt ve şartlarda aksi belirtilmedikçe www.amazon.at, www.amazon.com.br, www.amazon.ca, www.amazon.cn, www.amazon.co.uk, www.amazon.com, www.amazon.de, www.amazon.es, www.amazon.fr, www.amazon.in, www.amazon.it, www.amazon.co.jp, www.amazon.com.mx, www.amazon.ae sitelerinde veya mülkiyeti tarafımıza, bağlı şirketlerimize veya başka bir kişi veya kuruma ait olan veya bunlar tarafından işletilen diğer internet sitelerinde kullanılamaz. Hediye kartları başka hediye kartları satın almak için kullanılamaz. Hediye Kartları başkalarına satılamaz, bir değer karşılığında devredilemez, paraya çevrilemez, Amazon.com.tr'den ürünlerin yeniden satışı veya gönderimini kolaylaştırmak da dahil, yetkisiz ticari amaçlarla kullanılamaz, bu kartlara tekrar para yüklenemez veya Amazon Hediye Kartı Kısıtlamaları ve Yasaklı Faaliyetler politikamızca yasaklanan herhangi başka bir şekilde kullanılamaz. Bir Amazon.com.tr hesabında bulunan kullanılmamış Hediye Kartı bakiyeleri başka bir Amazon.com.tr hesabına devredilemez.

3. Zarar Riski

Hediye Kartlarının mülkiyeti ve zarar riski, Hediye Kartının elektronik olarak satın alana veya ismi belirtilen alıcıya iletilmesi ile birlikte veya tarafımızca kuryeye teslim edilmesi ile birlikte (hangisi geçerliyse) satın alana geçer. Hediye Kartlarının çalınması, kaybolması, zarar görmesi veya izinsiz kullanımından tarafımız sorumlu değildir.

4. Hile

Hileyle elde edilen bir Hediye Kartı, Amazon.com.tr internet sitesi veya yukarıda belirtilen diğer ilişkili internet siteleri üzerinden kullanılmak istenirse ve/veya Hediye Kartı kullanılarak ürün satın almak için kullanılmak istenirse, müşteri hesabını kapatma ve alternatif ödeme yöntemleri ile tahsilat yapma hakkımız bulunmaktadır.

5. Sorumluluğun Sınırlandırılması

UYGULANACAK HUKUKUN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, HEDİYE KARTLARI İLE İLGİLİ OLARAK SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA HEDİYE KARTLARININ TİCARETE ELVERİŞLİLİĞİ VEYA BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUĞU DA DAHİL AÇIK VEYA ZIMNİ HİÇBİR GARANTİ VERMEMEKTEYİZ. BİR HEDİYE KARTININ İŞLEVİNİ YİTİRMESİYLE İLGİLİ OLARAK TALEP EDEBİLECEĞİNİZ YEGANE ÇÖZÜM VE TARAFIMIZIN YEGANE YÜKÜMLÜLÜĞÜ İLGİLİ HEDİYE KARTININ DEĞİŞTİRİLMESİ OLACAKTIR. UYGULANACAK HUKUK ZIMNİ GARANTİLERİN SINIRLANDIRILMASINA VEYA BAZI ZARARLARIN HARİÇ TUTULMASINA VEYA SINIRLANDIRILMASINA MÜSAADE ETMİYORSA, YUKARIDA BELİRTİLEN SORUMLULUK REDDİ, HARİÇ TUTMA VEYA SINIRLAMA BEYANLARININ TAMAMI VEYA BİR KISMI SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR VE BAZI EK HAKLARINIZ BULUNABİLİR.

6. Genel Şartlar

Amazon.com.tr Kullanım ve Satış Şartları geçerlidir. Hediye Kartları bir Türk şirketi olan Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi tarafından verilmektedir. Bir Hediye Kartı satın aldığınızda, tarafınıza kart gönderildiğinde veya Hediye Kartını kullandığınızda, Hediye Kartı kayıt ve şartlarının Türk hukukuna tabi olduğunu kabul etmiş olursunuz. Bir Hediye Kartını hesabınıza veya bir satın alma işlemi için Amazon.com.tr Hediye Kartı Bakiyesine tanımlamadan önce, kimliğinizin, Hediye Kartı veya hesap sahibinin doğrulanmasını veya ek bir ödeme aracının sağlanmasını talep etme hakkını saklı tutarız. Kendi takdirimiz çerçevesinde bu kayıt ve şartları muhtelif zamanlarda değiştirme hakkımız saklıdır. Bütün kayıt ve şartlar hukukun müsaade ettiği ölçüde geçerlidir.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.