Şifrenizi Sıfırlama

Şifrenizi unuttuysanız, giriş sayfasında bulunan “Şifremi unuttum” bağlantısına tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Bu güncellemeyi web sitemizde alışveriş yaparken kullanmadığınız bir bilgisayardan yaparsanız yeni şifre oluşturmadan önce tüm hesap bilgilerini onaylamanızı da isteriz.

Şifre sıfırlama talebinde bulunmak için:
  1. Şifremi unuttum bağlantısına gidin.
  2. E-posta adresinizi veya cep telefonu numaranızı girin ve Devam Et düğmesine tıklayın.
  3. Yeni bir şifre belirleyin veya geçici kod ile giriş yapın. Geçici kod ile giriş yapmayı seçerseniz, 5. adımdaki şifre sıfırlama adımını atlayabilir ve hesabınıza tek seferlik direkt giriş yapabilirsiniz.
  4. E-posta adresinize veya cep telefon numaranıza gönderilen güvenlik kodunu girin ve Devam Et düğmesine tıklayın.
  5. Yeni bir şifre belirleyin ve değişiklikleri kaydetmek için Kaydet düğmesine tıklayın.

Not: Hesabınızı bir cep telefonu numarasıyla oluşturduysanız talimatları e-posta yerine SMS mesajıyla alırsınız.

Yeni şifre, oluşturulduktan hemen sonra aktif hale gelir. Yeni şifreniz Amazon ile ilgili tüm hesaplarda geçerli olacaktır.
İpucu: Güçlü bir şifre belirlemek için Güçlü Bir Şifre Belirleme sayfasına gidin.

Not: Amazon tarafından gönderilen şifre sıfırlama e-postalarını almıyorsanız diğer sorun giderme adımları için İnternet Servis Sağlayıcınızla (İSS) iletişime geçmenizi veya onlara e-posta göndermenizi öneririz. E-posta filtrelerinizden biri e-postayı engellemiş olabilir veya e-posta sağlayıcınız e-postayı kaçırmış olabilir. İSS için daha fazla bilgi gerekiyorsa lütfen bizimle iletişime geçin.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.