Giriş ve Çıkış Yapma Hakkında

Bu sayfada, Hesabım bölümünde giriş ve çıkış yapmayla ve aklınızda olması gereken güvenlik önlemleriyle ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Giriş Yapmanızı İstediğimizde

Kimliğinizi doğrulamamız gerektiği zamanlarda Amazon.com.tr hesabınıza giriş yapmanızı isteriz. İncelemek veya değişiklik yapmak için hesap veya sipariş bilgilerinize eriştiğiniz zamanlar da buna dahildir.

"Oturumum Açık Kalsın" Onay Kutusu

Amazon.com.tr'ye giriş yaptığınızda, "Oturumum açık kalsın" şeklinde bir seçenek görebilirsiniz. Bu seçeneği tercih ettiğinizde satın alma işlemleri ve siparişlerinizi görüntüleme gibi yaygın işlemler için Amazon'daki oturumunuz açık tutulur. Bu seçenek yalnızca onay kutusunu işaretlediğiniz bilgisayar ve tarayıcıda geçerli olur.

Oturumunuzun açık kalması seçeneğini bilgisayarınızı başka kişilerle paylaşmıyorsanız seçin. Bilgisayarınızı başka kişilerle paylaşıyorsanız, Amazon.com.tr hesabınıza erişebilirler ve şifrenizi bilmeseler de sizin adınıza işlem yapabilirler. Kütüphane veya internet kafe gibi herkese açık bir bilgisayardaysanız, asla bu özelliği kullanmayın.

Oturumunuzun açık kalmasını seçseniz bile iki haftada bir şifrenizi girmeniz istenir. Hesabınızda değişiklik yapmak gibi belirli işlemlerde şifrenizi girmenizi isteyebiliriz. Oturumunuz açık kalırsa bilgisayarı kullanan başka kişilerin son incelediğiniz ürünleri görebileceğini lütfen unutmayın.

Oturumunuzun Açık Kalmasını Durdurma

Belirli bir tarayıcıda oturumunuzun açık kalmasını istemiyorsanız, ilgili tarayıcıda Amazon.com.tr'den çıkış yapmanız yeterlidir. İlgili tarayıcıya fiziksel olarak erişemiyorsanız, şifrenizi sıfırlayarak tüm kayıtlı giriş yapma bilgilerinizi iptal edebilirsiniz. Bu işlem, Oturumum Açık Kalsın özelliği etkinleştirilmiş olsa bile mevcut tüm oturumlarınızı kapatır.

Giriş Yapma Sorunlarını Giderme

Giriş yapmada zorluk yaşıyorsanız şunları kontrol edin:

  • Yanlış E-posta Adresi: E-posta adresiniz kullaniciadi@etkialani.com (veya .com.tr, .net, .org, vb.) şeklinde olmalıdır. Birden fazla e-posta adresiniz varsa, erişmeye çalıştığınız hesap için doğru e-posta adresini ve şifreyi kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, e-posta adresini otomatik dolduracak şekilde bilgisayarınızı ayarladıysanız doğru e-posta adresinin listelendiğinden emin olun.
  • Yanlış Şifre: Doğru e-posta adresini kullandığınızdan eminseniz, şifrenizi sıfırlamayı deneyin. Yeni şifreniz hemen geçerli olur.

Çıkış Yapma

Tanımadığınız veya güvenmediğiniz başka kişilerle paylaştığınız herkese açık terminal gibi bir cihaz kullanıyorsanız, ayrılmadan önce her zaman çıkış yapmanız gerekir. Amazon.com.tr'nin herhangi bir sayfasında Hesabım açılır menüsünden Siz değil misiniz? Çıkış Yapın seçeneğine tıklayarak bunu yapabilirsiniz.

Çıkış yaptığımda ne olur?

Çıkış yaptıktan sonra ana sayfadan adınız ve ilgili tarayıcıdaki 1-Tık sipariş ayarlarınız kalkar. Alışveriş Sepetinize kaydettiğiniz ürünlere yeniden erişim sağlamak, sipariş vermek veya önerilerinizi görüntülemek için tekrar giriş yapmanız gerekir.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.