Neden Kargo Ücreti Ödemem Gerekiyor?

Çoğu siparişi ücretsiz kargoyla gönderiyoruz. Ancak bazı durumlarda ücretsiz kargo için minimum eşiğin üzerindeki siparişlerden kargo ücreti alınabilir.

Ücretsiz kargo hakkında daha fazla bilgi için bkz. Amazon Bedava Kargo ile Sipariş Verin.

Sipariş formunda ve sipariş onayında kargo ücretini belirtiyoruz.

Kargo ücretleri alınmasının en yaygın sebeplerini aşağıda görebilirsiniz.

Amazon Pazaryeri’nden sipariş verdiyseniz

Amazon Pazaryeri’nden sipariş verdiğinizde, sipariş işlemlerini ve ürünlerin gönderilmesini Pazaryeri satıcıları kendileri yönetir. Bu nedenle kargo ücretleri Amazon Lojistik siparişleri için geçerli olan ücretlerden farklı olabilir. İlgili kargo ücretlerini satıcı ayrıntılarındaki teklife genel bakış bölümünde ve sipariş işleminde görebilirsiniz. Aksi belirtilmedikçe Amazon Pazaryeri’nden verilen siparişlerde kargo ücretleri her ürüne uygulanır. Çoklu siparişlerde teslimat seçeneklerini öğrenmek için satıcıyla iletişime geçin.

Bedava Kargo İçin Uygun Olmayan Bir Ürün Siparişi Verdiyseniz

Bazı ürünleri, yapıları ve gönderme işlemi sırasında gerekli olabilecek ek işlemler nedeniyle ücretsiz olarak gönderemiyoruz. Bu nedenle bu ürünleri bedava kargo hizmetinden hariç tutuyoruz.

Siparişinizin ayrı gönderilmesini tercih ettiyseniz ve Bedava Kargo için gereken eşik aşılmamışsa

Birden çok ürün sipariş verirken tam teslimat (“sipariş verdiğim ürünleri mümkün olduğunca az teslimata böl”) veya tek teslimat (ürünlerimin hızlı gelmesini istiyorum. ürünler mevcut olur olmaz gönder") seçeneklerinde birini belirleyin. Ayrı gönderilmesini isterseniz, bedava kargo yalnızca her bir ürünün değeri bedava kargo eşiğinin üzerindeyse uygulanır. Seçiminize bağlı olarak ödeyeceğiniz sipariş ücreti sistem tarafından size gösterilir.

Amazon siparişinizdeki bir ürünü iptal etmişse

Nadiren, siparişinizdeki bir ürün stokta kalmayabilir ve bu ürünü iptal etmemiz gerekir. E-posta ile sizi bilgilendiririz. Sipariş değeri, iptal nedeniyle bedava kargo eşiğinin altına düşerse müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.