Kredi Kartı ve Taksitli Ödemeler

Kredi kartına taksitle ödeme yapıldığında sipariş tutarı eşit aylık ödemelere bölünür ve tüm tutarı bir seferde ödemeniz gerekmez. Taksitle ödeme seçeneği sunulup sunulmayacağını siparişinizdeki ürünlerin kategorilerine göre ve taksit sınırlamalarına tabi olacak şekilde belirliyoruz.

Taksit Planı Süresi

100 ₺ ve üzeri alışverişlerde toplam alışveriş tutarı iki veya üç taksite, 300 ₺ ve üzeri alışverişlerde ise altı taksite kadar bölünebilir.

Kredi kartına taksit seçenekleri yalnızca Ödeme sayfasında ve ürünler Alışveriş Sepetinde bulunuyorsa sunulur.

Uygun Olmayan Siparişler

Her ürün kategorisinin BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından belirlenen kendi taksit kısıtlamaları vardır.

Örneğin; Mobil/Telekom, Kozmetik ve Ofis malzemeleri gibi bazı kategoriler için taksitler sunulmamaktadır.

Sepetinizde birbirinden farklı taksit koşullarına tabi ürünler varsa, alışveriş sepetinizde en az taksit seçeneğine sahip ürünün taksit seçenekleri geçerli olur. Örneğin, alışveriş sepetinizde bir cep telefonu ve bir cep telefonu kılıfı varsa, tek bir taksit seçeneği sunulur. Yalnızca telefon kılıfı satın alıyorsanız, taksit seçenekleri yukarıda açıklanan fiyat kuralına göre uygulanır.

Taksit Ödemelerini Hesaplama

Aylık taksit ödemenizi hesaplarken siparişinizin toplam tutarını taksit planınıza bölüyoruz. Örneğin, 1500 ₺ tutarında bir sipariş verdiyseniz ve üç aylık taksit planı seçtiyseniz sizden 3 ay boyunca ayda 500 ₺ taksit ödemesi alıyoruz.

Siparişinizin toplam tutarı planladığınız ay sayısına tam bölünemiyorsa ilk ayın ödemesini fazla olacak şekilde yuvarlıyoruz. Örneğin, 2500 ₺ tutarında bir sipariş verdiyseniz ve 6 aylık taksit planı seçtiyseniz ilk ay 416,70 ₺, kalan 5 ay boyunca da 416,66 ₺ taksit ödemesi alıyoruz.

Hediye Çeki ve Promosyon Kodlarının Dahil Olduğu Taksit Ödemelerini Hesaplama

Siparişinize hediye çeki veya promosyon kodu eklerken, taksitli ödeme planı için ödenecek tutar olarak yalnızca kredi kartıyla ödenecek kısmı hesaba dahil ediyoruz.

Alışveriş sepetinizdeki siparişi tamamlarken tüm promosyon kodlarını ve hediye çeklerini girmiş olmalısınız. Sipariş ve taksit planı ürünler satın alındıktan sonra yeniden hesaplanamaz.

Ek Bilgi

Kredi kartına taksitle ödeme planları, kredi kartınızı veren kuruluşla aranızdaki anlaşmaya tabidir. Kredi kartına taksitle alınan siparişlerin ödeme planlarına uyulmaması kredi notunuzu etkileyebilir. Kartınızı veren kuruluşun taksitle ödeme koşullarına başvurun.

Kredi kartıma uygun olan taksit seçeneklerini nasıl görebilirim?

  • Ürünlerinizi sepetinize ekledikten sonra ödeme sayfasına gidin.
  • Ödeme aracı tercihlerinden “Değiştir”e tıklayın.
  • Tercih ettiğiniz kayıtlı kredi kartını seçin ve açılır menüden istediğiniz taksit seçeneğini işaretleyin.
  • Değişiklikleri kaydedin ve ödemenizi tamamlayın.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.