Kredi Kartı Taksitleri Hakkında

Kredi kartı taksitleri ile sipariş tutarınız aylık eşit taksitlere bölünür ve tek seferde ödeme yapmak zorunda kalmazsınız. Taksit kuralları gereğince siparişinizdeki ürünlerin kategorisine göre, ödeme seçeneği olarak kredi kartına vade farksız peşin fiyatına taksit seçeneği sunuyoruz.

Taksit Planı Süresi

Toplam sepet tutarı 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde 2 ila 3 aya kadar, 300 TL üzeri alışverişlerinizde ise 6 aya kadar eşit taksitlere bölünür.

Taksit Planlarını Hesaplama

Aylık taksit ödemenizi hesaplarken siparişinizin toplam tutarını taksit planınıza bölüyoruz. Örneğin 1500 TL tutarında bir sipariş verdiyseniz ve 3 aylık taksit planı seçtiyseniz, sizden 3 ay boyunca ayda 500 TL taksit ödemesi alıyoruz.

Siparişinizin toplam tutarı planladığınız ay sayısına tam bölünemiyorsa, ilk ayın ödemesi fazla olacak şekilde yuvarlıyoruz. Örneğin 2500 TL tutarında bir sipariş verdiyseniz ve 6 aylık taksit planı seçtiyseniz ilk ay 416,70 TL, kalan 5 ay boyunca da 416,66 TL taksit ödemesi alıyoruz.

Hediye Kartı ve Promosyon Kodlarının Dahil Olduğu Taksit Planlarını Hesaplama

Ödeme aşamasında hediye kartı bakiyenizi veya promosyon kodunu eklerseniz, taksitli ödeme planı için yalnızca kalan tutarı hesaba dahil ediyoruz.

Ödemenizi tamamlarken tüm promosyon kodlarını ve hediye kartı bakiyelerini girmiş olmanız gerekir. Sipariş ve taksit planı, ürünler satın alındıktan sonra yeniden hesaplanamaz.

Siparişleri Düzenleme

Alışveriş sepetinizdeki ürünleri yalnızca ödeme alınmadan önceki en son alışverişi tamamlama sayfasında düzenleyebilirsiniz (ekleme/silme/iptal etme).

Taksitli siparişlerinizi düzenlerken, sepetinizdeki her gönderi için taksit seçeneğini ve süresini yeniden seçmeniz gerekir. Eğer sepetinizde farklı taksit şartlarına tabi ürünler varsa, sepetteki en düşük taksit opsiyonu sunulacaktır. Örneğin sepetinizde cep telefonu ve cep telefonu kılıfı varsa, tek taksit opsiyonu sunulacaktır. Tek başına kılıf satın alıyorsanız, yukarıdaki fiyat baremi kuralına göre taksit opsiyonları sunulacaktır.

Daha fazla bilgi

Kredi kartı taksit opsiyonları, bankanızla aranızdaki anlaşmaya tabidir. Taksitle yapılan alışverişlerin ödeme planlarına uyulmaması kredi notunuzu etkileyebilir. Lütfen kartınızı veren kuruluşun taksit kullanım koşullarını inceleyin.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.