Amazon verilerimin güvenliğini nasıl sağlıyor?

Sistem ve cihazlarımızın tamamını, gizliliğinizi gözeterek tasarlamaktayız ve işimizdeki her bağlantıda verilerinizin güvenliğini sağlamak için yoğun yatırımlar yaptık. Verilerinizi güvende tutmak için aldığımız önlemlerden bazıları şunlardır:


  1. Bizimle paylaştığınız bilgileri şifreleyen Güvenli Giriş Katmanı (SSL) kullanarak bilgilerinizin güvenliğini sağlamak
  2. Kredi kartı verilerinizi kullanırken Payment Card Industry Data Security Standard'ına (PCI DSS) uymak
  3. Kişisel bilgilerinizin toplanması, depolanması ve açıklanmasıyla bağlantılı koruma önlemlerine sahip olmak
  4. Kişisel bilgilerinizi size ifşa etmeden önce zaman zaman kimlik kanıtı talep etmek.

Şifrenize ve bilgisayarlarınıza, cihazlarınıza ve uygulamalarınıza yetkisiz erişime karşı kendinizi korumanız önem taşımaktadır. Ortak bir bilgisayarı kullanmanız durumunda, işinizi bitirdikten sonra oturumu kapattığınızdan emin olun. Çevrimiçi işlemler yaparken güvenliği nasıl sağlayacağınız hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

Benim bilgilerimi başkalarıyla paylaşıyor musunuz?

Gizlilik Bildirimimizde açıkladığımız gibi, size hizmet sunmak veya mevzuata uymak için bazı durumlarda kişisel bilgilerinizi üçüncü kişilerle paylaşıyoruz. Perakende satış sitemiz vasıtasıyla üçüncü kişi satıcılardan ürün siparişi verilmesi bu duruma dahildir.

Bilgilerimi satıyor musunuz?

Gizliliğinizin korunması ve verilerinizin güvenliği, Amazon için her zaman en öncelikli konular arasında yer almaktadır ve faaliyetlerimiz arasında kişisel verilerinizin satılması yer almamaktadır.

Konu hakkında ayrıntılı bilgi almak için Gizlilik Bildirimimizin tamamını okuyabilirsiniz.

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.