Üçüncü Taraf Satıcıdan Sipariş Verme Hakkında

Üçüncü taraf satıcılar çeşitli kategorilerde ürünler sunan bağımsız satıcılardır.

Üçüncü taraf satıcılardan sipariş verme adımları ile Amazon.com.tr'nin sattığı ürünler için sipariş verme adımları arasında herhangi bir fark yoktur. Amazon, gönderdiğiniz ürün bedellerini üçüncü taraf satıcıya aktarırken ödeme bilgilerinizi asla paylaşmaz.

Not: Satıcılara yapılan tüm ödemeler Amazon üzerinden gerçekleştirilir. Lütfen satıcılara asla doğrudan para göndermeyin. Bir satıcı kendisine doğrudan para göndermenizi isterse lütfen satıcının talebine uymayın ve olayı Müşteri Hizmetlerimize bildirin.

Bir Pazaryeri satıcısından (üçüncü taraf satıcı) alınan ürün Amazon Lojistik tarafından gönderilmiyorsa, aynı zamanda müşteri hizmeti işlemleriyle de ilgilenen satıcı, siparişinizi doğrudan kendisi gönderir.

Amazon Lojistik tarafından gönderilmeyen ürünler için teslimat işlemlerinin tamamlanmasında Amazon.com.tr doğrudan söz sahibi değildir. Bu nedenle, aşağıdaki durumlarda doğrudan ilgili üçüncü taraf satıcıyla iletişime geçmeniz gerekir:

 • Amazon.com.tr web sitesinde satışını yaptıkları ürünle ilgili bilgi edinme
 • Siparişinizin ne zaman gönderileceğini ve teslim edileceğini öğrenme
 • Siparişinizin tahmini teslimat tarihinde ulaşmaması durumunda
 • Teslim aldığınız ürünün hasarlı olması veya garanti süresi içinde bozulması durumunda
 • Teslim aldığınız ürünün ürün sayfasındakiyle aynı olmaması halinde

Üçüncü taraf satıcılarla aranızda bir anlaşmazlık olması durumunda sonuca varamazsanız Amazon.com.tr A'dan Z'ye Garanti talebini kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için A'dan Z'ye Garanti Koruması bölümüne gidin.

 • Satıcılar, stoklarının teslimata hazır olması için sıkı bir şekilde çalışır ancak zaman zaman listelenen bir ürünün stok durumu sipariş verildiği anda değişebilir. Ürün stoklarının nadiren de olsa tükenebileceğini ancak satıcılardan bu durumu minimumda tutmasını istediğimizi lütfen göz önünde bulundurun.
 • Amazon.com.tr Pazaryeri'nde taklit ürün satışına izin verilmez. Aldığınız Pazaryeri ürününün taklit olduğunu düşünüyorsanız lütfen durumu bize bildirin. Satılan ürünlerin sahte olduğu şüphesiyle bildirilen her durum ayrıntılı bir şekilde incelenmektedir.

Amazon Lojistik işaretli ürünleri size Amazon.com.tr gönderecektir. Amazon size şu konularda yardımcı olabilir:

 • Siparişinizin ne zaman gönderileceğini ve teslim edileceğini öğrenmek isterseniz
 • Siparişiniz tahmini teslimat tarihinde ulaşmazsa
 • Aldığınız bir ürün hasarlı olarak ulaşırsa
 • Bir ürünü iade etmek istediğinizde

Aşağıdaki sorunlar için üçüncü taraf satıcıyla doğrudan iletişime geçmeniz gerekir:

 • Amazon.com.tr web sitesinde satışını yaptıkları ürünün garanti süresi içinde arızalanması durumunda bilgi almak için
 • Teslim aldığınız ürünün, ürün sayfasındakiyle aynı olmaması durumunda

Bu bilgiler yararlı oldu mu?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Lütfen aşağıdakilerden hangisinin bilgileri en iyi şekilde tanımladığını seçin:

Teşekkürler! Geri bildiriminize doğrudan yanıt veremiyor olsak da, çevrimiçi Yardım hizmetimizi geliştirmek için bu bilgileri kullanacağız.

<script> (window.AmazonUIPageJS ? AmazonUIPageJS : P).load.js('https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/31jHCv8SKKL.js?AUIClients/CSHelpVideoPlayerJS'); </script>