İhlal Bildirimi

Tescilli bir ticari markanın hak sahibiyseniz markanızı Amazon Marka Kaydı’na kaydetme imkanınız olabilir. Amazon Marka Kaydı; tescilli metin ve resim arama gibi güçlü araçların yanı sıra şüphe duyduğunuz mülkiyet hakkı ihlalleriyle ilgili bildiriminiz doğrultusunda tahmini otomasyon sunar ve markanızın adıyla listelenmiş ürünler üzerinde daha fazla yetki sahibi olmanızı sağlar. Daha fazla bilgi edinmek ve kayıt sürecini başlatmak için buraya tıklayın.
YENİ! Daha önce gönderilmiş bir şikayeti geri almak istiyorsanız Geri Çekme Formu'ndan yararlanabilirsiniz.

Oturum Açılması Gerekiyor

İhlal bildiriminde bulunmak istiyorsanız Amazon'un İhlal bildirme formuna erişmek için lütfen oturum açın.
Oturum aç

Amazon'un İhlal Bildirim Formu Hakkında

Amazon'un İhlal Bildirim formu, fikri mülkiyet hakkı sahiplerinin ve temsilcilerinin telif hakkı ve ticari marka sorunları gibi fikri mülkiyet ihlali iddiaları konusunda Amazon'a bildirimde bulunmak amacıyla kullanması için hazırlanmıştır. Bir fikri mülkiyet hakkı sahibi veya temsilcisi değilseniz amazon bu form aracılığıyla gönderilen şikayetleri işleme alamayacaktır. Lütfen endişelerinizi uygun kanal aracılığıyla Amazon'a bildirin:

  • Satıcılar uygunsuz liste kayıtlarını, diğer satıcıları, politika ihlallerini vb. bildirmek için bu bize ulaşın formunu kullanabilirler.
  • Alıcılar siparişlerle ilgili sorunları, satıcı politika ihlallerini vb. bildirmek için bu bize ulaşın formunu kullanabilirler.

Anlaşma Uygulaması Yapmıyoruz

Detay Sayfası Mülkiyet ve Resim Kısıtlamaları: Bir detay sayfası oluşturulduğunda, Amazon.com'da kalıcı bir katalog sayfası haline gelir ve oluşturanın envanteri tükendikten sonra da kalıcı olmaya devam eder. Ayrıca, bir detay sayfasına telif hakkıyla korunan resminizi eklediğinizde Amazon'a ve iştiraklerine materyal üzerinde tüm reklam haklarını kullanmak üzere münhasır olmayan, tüm dünyada geçerli, telifsiz, kalıcı, iptal edilemez bir hak verirsiniz.

Diğer satıcılar, oluşturduğunuz veya telif hakkıyla korunan resimlerinizi eklediğiniz sayfalara göre kendi satış ürünlerini listeleyebilirler. Ancak satıcıların sadece kendi ürünleriyle tamamen eşleşen detay sayfalarına göre listeleme yapmalarını zorunlu kılarız. Satıcıların kendi ürünleri ile tamamen eşleşmeyen detay sayfalarına göre listeleme yaptıklarını düşünüyorsanız bize ulaşın formunu kullanarak ihlali doğrudan bildirmenizi rica ederiz.

Telif hakkıyla korunan resminiz onayınız alınmadan kataloğumuza eklenmiş ise lütfen aşağıdaki formu doldurun.

Münhasır ya da Seçmeli Dağıtım: Amazon, üreticinin ürünleri için münhasır dağıtım anlaşmaları yapma hakkına saygı duyar. Ancak bu tür anlaşmaların ihlal edilmesi fikri mülkiyet hakkı ihlali teşkil etmez. Bu anlaşmaların uygulanması üretici ile perakendecileri arasında bir mesele olduğundan, Amazon'un anlaşma uygulama faaliyetleri konusunda yardımcı olması uygun olmaz.

Farklı ihlal türleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen Amazon Fikri Mülkiyet Politikası’nı inceleyin.

Oturum aç
Amazon'da yeni misiniz?Hesap Oluştur